Šiaulių miesto meras A.Visockas sako norintis vietoj Trakų gatvėje esančių izoliatoriaus pastatų matyti modernius daugiabučius.
„Ta vieta bus didelė problema, nebus aišku, ką daryti. Jeigu man vienam reikėtų spręsti tą klausimą, aš tiesiog nušluočiau visą tą teritoriją ir ten pastatyčiau daugiaaukščių ar namų, kur žmonės galėtų gyventi“, – 15min sakė A.Visockas.
„Aš kalbu apie tardymo izoliatoriaus teritoriją, tą raudonų plytų pastatą“, – pridūrė jis.
Miesto vadovo teigimu, savivaldybė būtų pasiruošusi perimti pastatus, jeigu tik būtų leista juos nugriauti.
„Jeigu viską ten nušluotume, statytume naujus daugiabučius, tai būtų pasaka. Jeigu pastatus leistų nugriauti, tai savivaldybė būtų linkusi perimti tuos pastatus. Šiauliams šito pastato tikrai nereikia, jį reikia tiesiog nugriauti ir ten pastatyti modernius namus, kuriuose gyventų šiauliečiai“, – teigė Šiaulių meras.
Jis įsitikinęs, kad vieta, kurioje stovi tardymo izoliatorius, yra labai graži ir sklypas rastų investuotoją.
Dabartinį vaizdą, pasak A.Visocko, pakeisti yra privalu.
Į dušą – per lauką
Teisingumo viceministras Elanas Jablonskas 15min teigė, kad daugiau nei prieš šimtmetį statytas kalėjimo pastatas neatitinka žmogiškųjų poreikių.
„Infrastruktūra mena 111 metų, natūralu, kad ji neatitinka net žmogiškųjų poreikių – nei personalui ji yra patogi, nei įkalintiems asmenims. Juos vesti praustis į dušą mes turime per lauką. Tai yra ir nepatogu, ir nesaugu, ir kenkia sveikatai“, – sakė E.Jablonskas.
„Tos pačios kameros, kvadratinių metrų prasme, neatitinka normų, tai kelia rūpesčių ir iššūkių“, – pasakojo jis.
Jis taip pat sakė, kad kompensacijos už netinkamas kalinimo sąlygas įkalintiesiems per pastaruosius šešerius metus sudarė apie 1 mln. eurų.
Pastatus, pasak E.Jablonsko, ketinama perduoti Turto bankui.
„Pradėjus veikti naujai įkalinimo įstaigai, pastatai bus perduoti Turto bankui, kuris paskui ir priims sprendimus“, – tvirtino teisingumo viceministras.
Kompensacijos už netinkamas kalinimo sąlygas įkalintiesiems per pastaruosius šešerius metus sudarė apie 1 mln. eurų.
Iškelti kalėjimą prireiks kelerių metų
Įkalinimo įstaigą iš Šiaulių centro norima iškelti iki 2026 metų, pasitelkiant viešąją ir privačiąją partnerystę.
Anot E.Jablonsko, šiuo būdu nauja įkalinimo įstaiga turėtų būti pastatyta ir įrengta už 56,6 mln. eurų, taip pat į šią sumą įeina pastato priežiūra ateinančius 15 metų.
„Skaičiuojama su įrengimu, aprūpinimu, priežiūra, atnaujinimu, remontais, komunalinių paslaugų teikimo organizavimu“, – pasakojo E.Jablonskas.
Jo teigimu, šiuo metu, pritarus Vyriausybei, prasidės verslo partnerio, kuris imtųsi naujos įkalinimo įstaigos statybų, paieškos.
„Šiandien mes turime pritarimą, tai kai bus sutvarkyta visa dokumentacija, tikrai šiais metais procesas pajudės, rudeniop“, – teigė E.Jablonskas.
Šiaulių kalėjimo statinių kompleksas statytas 1911 metais, jis saugomas valstybės.
Šiuo metu įkalinimo įstaigoje suimta 200 asmenų, bausmę atlieka – 170, dirba – apie 100 pareigūnų.
Naują įkalinimo įstaigą ketinama įkurti Šiaulių rajone esančiame Malavėniukų kaime. Naujuose pastatuose žadama užtikrinti ir geresnes kalinimo, ir pareigūnų darbo sąlygas.