Kaip nurodoma trečiadienį išplatintame pranešime, už tai, kad raketų paleidimo įtaisai buvo laikomi be leidimo, įmonės vadovui skirta pusė minimalios baudos – 15 eurų.
Šiaulių policija taip pat nurodo, kad, sumokėjusi paskirtą baudą, įmonė „galėtų netrukdomai pradėti šios technikos dovanojimo Ukrainai procedūras“.
Aštuonis raketų paleidimo įtaisus „Altimus-Tech“ nuo praėjusių metų siekė perduoti su Rusijos invazija kovojančiai Ukrainai, tačiau nebuvo gavusi Ekonomikos ir inovacijų ministerijos leidimo.
15min skelbė, kad policijos sprendimai dėl „Altimus-Tech“ įrangos prieštaringi.
Ši tokį skirti gali tik gavusi tarnybų patvirtinimą, tarp jų – ir Policijos departamento.
Pastarasis iki šiol aiškinosi, ar raketų paleidimo įrenginiai yra priskiriami prie A kategorijos ginklų ir ar „Altimus-Tech“ teisėtai jais disponuoja. Įmonė leidimų laikyti tokius ginklus neturi, tačiau taip pat tikino, kad įrenginiai nėra priskiriami minėtai kategorijai.
Sausį naujienų portalas 15min skelbė, kad policijos sprendimai dėl „Altimus-Tech“ įrangos prieštaringi – Vilniaus kriminalistai, neįžvelgę nusikaltimo požymių, atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto disponavimo šaunamaisiais ginklais.
Vėliau Vilniaus policijos pareigūnai neįžvelgė ir administracinio pažeidimo, tačiau Policijos departamento iniciatyva administracinis tyrimas atnaujintas, perduotas Šiaulių pareigūnams.
Pastarieji ir priėmė minėtą sprendimą.
Suprasti akimirksniu
- Tyrimas buvo atliekamas dėl to, kad „Altimus Tech“ teritorijoje, neturint licencijos verstis veikla, nurodyta LR ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo 19 straipsnio 1 dalyje, bei neturint apskrities vyriausiojo policijos komisariato išduoto leidimo laikyti ginklus, nuo 2021-12-21 iki 2022-12-08 buvo laikomi A ginklų kategorijai priskiriami:
- du raketų paleidimo įtaisai 5P73;
- šeši raketų paleidimo įtaisai 2P25;
- viena veikianti mokomoji zenitinė valdoma raketa 3M9M UD;
- trys C ginklų kategorijai priskiriami zenitinių valdomų raketų 3M9M svoriniai-gabaritiniai maketai.
Įmonė „Altimus-Tech“ anksčiau vadinosi „LiTak-Tak“. Pastaroji prieš kelis metus Vyriausybės paskelbta keliančia grėsmę nacionaliniam saugumui. Dėl to bylinėjosi teisme.
Vėliau įmonė buvo reorganizuota ir tapo Lenkijos bendrovės filialu, tačiau akcininkai liko tie patys.