Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2013 11 04

Šiaulių psichiatrai: jeigu mus prijungs prie Respublikinės ligoninės – streikuosime

Šiaulių psichiatrai ketina streikuoti – jų netenkina Sveikatos ministerijos sprendimas nutraukti Psichiatrijos ligoninės veiklą ir prijungti ją prie skolose skęstančios Šiaulių respublikinės ligoninės. Nesulaukdami motyvuotų paaiškinimų, medikai baiminasi, kad sumažės jų algos, nukentės ir pacientai.
PAG bazės medicinos skyrius
Asociatyvinė nuotr. Ligoninė / Eglės Digrytės nuotr.
Temos: 1 Psichiatras

Tokį sprendimą 97 proc. Šiaulių psichiatrijos ligoninės darbuotojų priėmė po to, kai jiems nepavyko ministerijoje išsiaiškinti, kodėl naikinamas jų įstaigos savarankiškumas.

„Mūsų pelningai veikiančią įstaigą jungia prie įstaigos, kuri turi milijoninius įsiskolinimus. Nesame garantuoti, kad mūsų darbuotojams bus užtikrinamas darbo santykių tęstinumas su tokiais pačiais atlyginimais“, – teigė  Šiaulių psichiatrijos ligoninės profsąjungos pirmininkė Romualda Ališauskienė.

Medikai sako suskaičiavę, kad sulyginus uždarbį jų atlyginimai po sujungimo gali sumažėti mažiausiai trečdaliu, dėl to daugelis ketina atsisakyti darbo. Neterminuotą streiką numatyta pradėti lapkričio 13-tąją, tačiau ligoniai jo padarinių nepajus – nepatogumų turės tik valdiškos institucijos, nebus išduodami įvairūs išrašai, asmens sveikatos patikrinimo dokumentų kopijos, neatliekama būsimų vairuotojų ir norinčių įsigyti ginklus sveikatos patikros.

Medikai sako suskaičiavę, kad sulyginus uždarbį jų atlyginimai po sujungimo gali sumažėti mažiausiai trečdaliu, dėl to daugelis ketina atsisakyti darbo.

„Daugiausiai bus neteikiamos paslaugos, kurios trikdys teisėsaugos institucijų darbą. [...] Nebus neteikiamos pažymos prokuratūroms, dėl to sutriks teismų veikla“, – aiškino streiko komiteto pirmininkas Valentinas Monkūnas.

Psichiatrai sako, kad savo pacientams, skirtingai nei skolų turinčiose gydymo įstaigose, nemokamai teikia vaistus ir slaugos priemones, atlieka visus reikalingus tyrimus, apmoka darbuotojų kvalifikacijos tobulinimą.

„Kreipėmės ir į Prezidentūrą, ir į premjerą Algirdą Butkevičių, ir į Sveikatos apsaugos ministeriją, į sveikatos reikalų komitetą. Įvairiausiais būdais bandėme ieškoti dialogo, kad būtų paaiškinta, kodėl reikia nutraukti ekonomiškai stabiliai veikiančio filialo veiklą“, – klausė Šiaulių psichiatrijos ligoninės profsąjungos pirmininko pavaduotoja Brigita Jaryginienė.

Šiaulių psichiatrijos ligoninė įsteigta 1974 m., prieš trejus metus ji tapo Respublikinės ligoninės filialu, turinčiu ūkinį savarankiškumą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos