2008 10 29

Signatarams laidoti skirtą vietą žadama įrengti iki Vėlinių

Dalies nepriklausomybės atkūrimo akto signatarų nepritarimo sulaukusios jiems laidoti skirtos vietos sostinės Antakalnio kapinėse įrengimo darbai bus baigti iki lapkričio 1 dienos.
Antakalnio kapinės
Antakalnio kapinės / Sauliaus Žiūros/BFL nuotr.

Tai BNS trečiadienį sakė rangovo bendrovės „Lemminkainen Lietuva“ atstovai.

Jie taip pat teigė, jog Vilniaus savivaldybės Miesto ūkio departamento direktoriaus pavaduotojo Antano Mikalausko vadovaujama priėmimo komisija objektą turėtų priimti per mėnesį.

Trečiadienį kapinėse lankantis Vilniaus merui Juozui Imbrasui buvo baigiami beveik 30 arų ploto šlaituotoje teritorijoje išsidėsčiusio kapinių kvartalo apatinės ir viršutinės terasos įrengimo darbai. Apatinėje terasoje, esančioje šalia Sausio 13-osios aukoms atminti skirto memorialo, įrengta trinkelėmis išklota aikštelė. Viršutinę terasą sudaro šešios pakopos, kurių kiekvienoje įrengtas trinkelėmis išklotas takas ir kapavietės.

Planuoto pastatyti bendro antkapinio paminklo signatarams, teritoriją apšviesti turinčių specialių šviestuvų bei suoliukų trečiadienį kapinėse dar nesimatė.

Iš viso įrengta 70 šeimyninių kapaviečių, kurių kiekvienoje galės atgulti ne tik signataras, bet ir dar bent vienas jo ar jos šeimos narys.

Šių metų liepą žiniasklaidai pranešus apie Vilniaus miesto savivaldybės iniciatyvą Antakalnio kapinėse rengti atskirą signatarams laidoti skirtą kvartalą-memorialą, vienuolika Kovo 11-osios akto signatarų pareiškė tam nepritariantys ir teigė, kad toks kvartalas jiems primena sovietmečio privilegijas ir elgesio kultūros stoką.

Nepritarimą memorialui – kvartalui išreiškė Kovo 11-osios akto signatarai: Vytenis Andriukaitis, Virgilijus Čepaitis, Bronislovas Genzelis, Romas Gudaitis, Romualda Hofertienė, Egidijus Jarašiūnas, Kazimieras Motieka, Bronislovas Kuzmickas, Algirdas Patackas, Česlovas Stankevičius ir Petras Vaitiekūnas.

Nepriklausomybės atkūrimo aktą iš viso pasirašė 124 deputatai, iš kurių 14 jau mirę.

Savo kalnelius signatarams ir kitiems valstybei nusipelniusiems asmenims laidoti turi Kaunas ir Klaipėda, o Vilniuje iki šiol kitokio noro nepareiškę politikai būdavo laidojami Antakalnio kapinių Menininkų kalnelyje.

Iš viso memorialo statybai buvo skirta 1,2 mln. litų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai