„Neblėstantis pirmųjų dviejų ekskursijų „Silva rerum“ takais populiarumas liudija, kad mano sumanymas pasiteisino. Naujausioje, trečiojoje ekskursijoje galima išvysti tikrai nuostabius – ir, svarbiausia, – puikiai išlikusius architektūros ir dailės kūrinius, sužinoti daugybę dalykų apie pasauliniu mastu reikšmingą XVIII a. meno reiškinį – „Vilniaus baroko mokyklą“, – sakė rašytoja ekskursijai pasibaigus.
Žurnalistė ir istorijos specialybės doktorantė Gražina Sviderskytė po ekskursijos tarė daug šiltų žodžių apie „Silva rerum“ autorę: „Nuoširdžiai džiaugiuosi, kad Kristinos Sabaliauskaitės idėja yra subrandinta laiko ir lydima tokios didžiulės sėkmės. Mūsų istorija neišpasakytai marga, minimas laikotarpis pilnas svarbių įvykių. Spalvos, vaizdiniai ir gyvas pasakojimas mano išgirstos ekskursijos metu yra priešingi konceptualizuotai istorijai, kuri dėstoma bendrojo lavinimo programose. Kitaip tariant, tai yra įvaizdinta, įasmeninta sudėtingo laikotarpio istorija.“
Trečiojoje ekskursijoje galima išvysti tikrai nuostabius – ir, svarbiausia, – puikiai išlikusius architektūros ir dailės kūrinius, - sako K.Sabaliauskaitė.
Iš tiesų, naujausioji ekskursija vilioja įdomybėmis: bus galima sužinoti ne tik apie teatro istoriją, bet ir kaip ji veikė bažnytinius ritualus, ką augino savo lysvėse prie dvarų ir valgė turtingi vilniečiai, ir, kur, pasirodo, Vilniuje buvo tikras „Šėtono namas“, kuriame gyveno mūsų „architektūros Mocartas“ – Johanas Kristupas Glaubitzas.
Kita svarbi ekskursijos potemė – Vilniaus žydų istorija. Bus galima sužinoti ne tik apie Vilniaus Gaoną, bet ir kaip gimė garsi Teisiojo Vilniaus konvertito legenda, išgarsinusi Vilnių visame pasaulyje.
Nuo birželio mėnesio naująsias ekskursijas galima bus užsisakyti Vilniaus turizmo informacijos centre, pagal išskirtinę teisę organizuojančiame „Silva rerum“ ciklo ekskursijas.