Pirmąją ponią pasitiko ir sveikino mokyklos vadovybė, buvusi ambasadorė Kazuko Shiraishi, mokiniai, mokytojai, moksleivių tėvai ir savanoriai.
Mokiniai pasitikdami pirmąją Lietuvos ponią D.Nausėdienę sugiedojo „Tautišką giesmę“. D.Nausėdienė, sveikindama mokyklos bendruomenę, sakė esanti sujaudinta girdėdama Lietuvos himną, rūpestingai ir kruopščiai papuoštą mokyklą ir nuoširdų dėmesį mūsų šaliai.
Pirmoji ponia padėkojo, kad ši bendruomenė 2020 metų Tokijo olimpinėse ir parolimpinėse žaidynėse pasirinko palaikyti Lietuvos sportininkus. „Mums tai labai svarbu. Žaviuosi šiais jaunaisiais jūsų šalies piliečiais, kurie vieną dieną pradės kurti visos šalies ir pasaulio ateitį“, – sakė D.Nausėdienė.
Mokykloje susidomėjimas Lietuva kilo prieš trejus metus, kai Tokijo municipalitetas paskelbė projektą „Draugystė su pasauliu“, kurio tikslas – supažindinti Japonijos vaikus su šalimis, kurios žada dalyvauti 2020-ųjų Tokijo olimpinėse ir paralimpinėse žaidynėse. Pirmoji ponia mokiniams palinkėjo turėti svajonių ir jų siekti taip atkakliai, kaip olimpiniai ir paralimpiniai čempionai siekia savo rezultatų.
Pasirinkti domėtis Lietuva ir ją palaikyti mokyklą paskatino buvusi Japonijos ambasadorė Lietuvoje Kazuko Shiraishi. D.Nausėdienė padėkojo jai už mūsų kultūros skleidimą ir Japonijos bei Lietuvos draugystės puoselėjimą.
Atsisveikindama pirmoji ponia padovanojo mokyklai Lietuvos vėliavą ir krepšinio kamuolį, ant kurio pasirašė Arvydas Sabonis ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė. Pirmoji šalies ponia moksleivių tėvams ir mokytojams išsakė savo pagarbą ir susižavėjimą dėl prasmingo jaunosios kartos ugdymo ir išreiškė viltį, kad būtų toliau puoselėjama Lietuvos ir Japonijos draugystė.
D.Nausėdienė prezidentą Gitaną Nausėdą lydi vizito į Japoniją metu. G.Nausėda su Lietuvos delegacija vizito į Japoniją išvyko sekmadienį. Ketvirtadienis – paskutinė jo viešnagės šioje šalyje diena.