Visus išeinančius iš savivaldybės pastato žmones, jei jie pasirodydavo primenantys politikus, moksleiviai garsiai nušvilpdavo, į vieną netgi buvo paleistas pomidoras. Mokinius atlydėję mokytojai norimą įvesti stojimo į aukštąsias mokyklas tvarką prilygino „naktinei“ mokesčių reformai.
Moksleiviai, skųsdamiesi dideliais krūviais mokykloje, sakė nenorintys laikyti dar daugiau egzaminų, siekdami įstoti į norimą aukštąją mokyklą – universitetą ar kolegiją. Vaikai, kurių nemažai atėjo iš šalia esančios „Aušros“ gimnazijos, rankose laikė plakatus su užrašais „Naujai studijų reformai ne“, „Bilietas į Angliją“, „Mes ne robotukai“.
Kai kurie moksleiviai neslėpė į piketą atvykę be mokytojų ir tėvų žinios.
Pats švietimo reformos vairininkas, Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius sutiko, kad 2014 metams patvirtinta stojimo į aukštąsias mokyklas tvarka nebuvo tinkamai aptarta, o ketvirtadienį pareiškė, kad naująją tvarką galime nukelti metams, t.y. įvesti 2015-aisiais.
Papildyta 11.07 val.: „Įžvelkite mumyse ne mokinio krepšelį, o žmogų“
Kauno rajono Domeikavos gimnazijos vienuoliktokai tikisi, kad G.Steponavičių pasieks jų prašymas, kuriame rašoma: „...būdami laisvos demokratinės (tikimės) Lietuvos piliečiai pareiškiame, kad nesutinkame būti „eksperimentiniai triušiai“.
Visos švietimo reformos turi būti mums žinomos iš anksto, o nerezgamos tyliai mums už nugarų ir kaip siurprizai staiga paviešinamos.
Daug kalbėjote apie patyčių prevenciją mokymo įstaigose, bet pradėkite nuo savęs – nesityčiokite iš mūsų, o geriau dirbkite skaidriau ir kiekviename mūsų pasistenkite įžvelgti ne mokinio krepšelį, o žmogų“.
Turėtų laikyti daugiau egzaminų
2014 metais stojant į universitetus ir kolegijas konkursinis balas bus formuojamas iš keturių mokomųjų dalykų valstybinių brandos egzaminų arba metinių įvertinimų.
Dviejų dalykų (lietuvių kalbos ir literatūros bei pagrindinio dalyko) bus įskaitomi tik valstybinio brandos egzamino rezultatai, o kitų dviejų – valstybinio brandos egzamino rezultatai arba atitinkamai perskaičiuoti metinio pažymio vertinimai. Tačiau egzaminų laikymas duos aukštesnius balus.
Šiuo metu norintieji stoti į kolegiją turi būti išlaikę du valstybinius egzaminus, o stojantieji į universitetą – tris.
Dar viena po dvejų metų įvedama naujovė ta, kad norint įstoti į nemokamą vietą aukštojoje mokykloje reikės pasiekti nustatytą užsienio kalbos mokėjimo lygį.
Norintieji patekti į valstybės finansuojamą studijų vietą universitete turės mokėti užsienio – anglų, vokiečių ar prancūzų – kalbą B2 lygiu, stojant į kolegiją – B1 lygiu. Šį lygį bus galima nustatyti laikant valstybinį egzaminą, kalbos mokėjimą bus galima pagrįsti ir pateikiant tarptautinius užsienio kalbų žinojimo įvertinimus.