Septynerius iš vienuolikos savo vaikų pergyvenusi nuo Kavarsko kilusi G. Zlatkauskienė yra globojama pensinio amžiaus sulaukusių dukterų. Ilgų nelengvo gyvenimo metų išvarginta sunkiai judanti senolė, laukdama įteikiant naują asmens tapatybės kortelę, stengėsi laikytis tvirtai ir stebėjosi paprasta asmens dokumento įteikimo procedūra.
Iš tikrųjų prašymo priėmimas mobilia asmens biometrinių duomenų registravimo įranga nėra sudėtingas, darbuotojai prisitaiko prie senų ar ligotų žmonių poreikių ir stengiasi jiems sudaryti kuo patogesnes sąlygas procedūrai atlikti. Tačiau tokiems žmonėms kartais ir kiekvienas judesys būna labai sunkus, – sako E. Prilepskienė.
Mat, po pirmojo Migracijos valdybos darbuotojų, aptarnaujančių piliečius mobilia asmens biometrinių duomenų registravimo įranga vizito, kuomet modernia technika buvo fiksuojamas veido atvaizdas, pirštų atspaudai ir parašas, įsivaizdavo teksiant patirti tą pačią procedūrą. Apsidžiaugusi trumpa ceremonija, močiutė dėkojo naują asmens dokumentą jai įteikusiai Migracijos valdybos Pasų skyriaus viršininkei Editai Prilepskienei.
„Iš tikrųjų prašymo priėmimas mobilia asmens biometrinių duomenų registravimo įranga nėra sudėtingas, darbuotojai prisitaiko prie senų ar ligotų žmonių poreikių ir stengiasi jiems sudaryti kuo patogesnes sąlygas procedūrai atlikti. Tačiau tokiems žmonėms kartais ir kiekvienas judesys būna labai sunkus“, – sako E. Prilepskienė.
Mobilia asmens biometrinių duomenų registravimo įranga aptarnaujami senyvo amžiaus, ligoti, įvairių psichinių ir fizinių negalių turintys ar dėl kitų priežasčių į Migracijos valdybą atvykti negalintys žmonės. Praėjusiais, masinio asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinančių dokumentų keitimo metais, prašymų pasinaudoti minėta paslauga buvo iki dviejų tūkstančių, šiais metais – 300. Tai – namuose slaugomi žmonės, Vilniaus miesto ir apskrities ligoninių, Naujosios Vilnios psichiatrinės ligoninės pacientai, sulaikytieji įkalinimo įstaigose. Seniūnijų vadovų prašymu su mobiliąja įranga vykstama į seniūnijas, kur vienu metu aptarnaujama iki 100 socialiai pažeidžiamos grupės žmonių – jų gyventojų prašymai išduoti ar keisti asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinantį dokumentą priimami pačioje seniūnijoje. Aptarnauti minėtų grupių žmonės Migracijos valdyboje sudaryta atskira specialistų grupė, kuri sudaro žmonių sąrašą, aptarnavimo grafiką, teikia informaciją telefonu (8 5) 271 9474.