Jis antradienį Seimui ketina pristatyti Karo prievolės įstatymo pataisas, kad savanoriškai atlikti privalomąją karo tarnybą užsirašiusiems asmenims išmoka už tarnybos mėnesius būtų didinama nuo 25 proc. iki 30 procentų.
Siūloma 15 proc. išmoka paskatinti karius, kurie buvo įtraukti į šauktinių sąrašus, bet pareiškė norą tarnybą atlikti nelaukdami savo eilės.
Taip pat siūloma 15 proc. išmoka paskatinti karius, kurie buvo įtraukti į šauktinių sąrašus, bet pareiškė norą tarnybą atlikti nelaukdami savo eilės.
Dabartinis teisinis reguliavimas numato, kad kiekvienas šauktinis, atitinkamai pagal tarnybos rezultatus, baigęs tarnybą gauna nuo 76 iki 152 eurų mėnesinę kaupiamąją išmoką. Savanoriams ir paankstinusiems tarnybą jaunuoliams ši išmoka, priėmus pataisas, atitinkamai didėtų 30 proc. ir 15 procentų.
Šiuo metu norą atlikti nuolatinę devynių mėnesių privalomąją pradinę karo tarnybą pareiškę vaikinai ir merginos gali pasirinkti tarnybos laiką, vietą ir gauti 25 proc. didesnę finansinę išmoką.
„Įstatymą keičiame norėdami dar labiau paskatinti jaunuolius savo noru atlikti nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą, gerinti tarnybos sąlygas, didinti kario profesijos patrauklumą“, – pranešime spaudai teigė krašto apsaugos ministras.
Antradienį taip pat ketinama pateikti Karo prievolės įstatymo pakeitimą, kuriuo norima atsisakyti dalies šaukimo nurodymų įteikimo karo prievolininkams.
Priėmus pataisas būtų nurodoma, kad informacija karo prievolininkams dėl reikalingų dokumentų ir kontaktinių jų duomenų pateikimo, taip pat dėl sveikatos pasitikrinimo, kuri bus pateikta Krašto apsaugos ministerijos interneto tinklapyje skelbiamuose šaukimo sąrašuose, bus prilyginama šaukimo nurodymui.
Tuo siekiama pasitelkiant šiuolaikines technologijas mažinti susirašinėjimą, taupyti valstybės lėšas, taip pat tai užtikrintų didesnį karo prievolininkų atvykimo procentą į karo prievolės ir komplektavimo padalinius bei palengvintų atsakomybės taikymą pareigų nevykdantiems karo prievolininkams.
Pirmadienį Valstybės gynimo taryba nutarė, kad privalomoji karo tarnyba Lietuvoje turi būti grąžinta visam laikui, o ne penkeriems metams, kaip nuspręsta anksčiau. Nuo kitų metų planuojama į karo tarnybą pašaukti nuo 3,5 tūkst. iki 4 tūkst. jaunuolių. Pernai ir šiemet šaukiamųjų skaičius siekė 3 tūkstančius.
J.Oleko duomenimis, iš šiemet 3 tūkst. ketinamų pašaukti jaunuolių savanoriais jau užsiregistravo du trečdaliai šio skaičiaus.