Ministrų kabinetas trečiadienio posėdyje patvirtino šiuos sprendimus, jie įsigalios nuo kitos savaitės.
„Tai susiję su švietimu, dalis mūsų moksleivių keliauja keltais, traukiniais, autobusais į kitą miestą“, – Vyriausybės pasitarime teigė sveikatos apsaugos viceministrė Aušra Bilotienė-Motiejūnienė.
Anot jos, kartu Ekstremalios situacijos operacijų vadovo sprendimu bus sugriežtinti atstumų laikymosi transporte reikalavimai, bus būtina dėvėti kaukes.
„Tačiau be galimybių paso vaikai galės keliauti į mokyklas. Taip pat iš toli pasiekti gydymo įstaigas, jeigu būtų poreikis. Tai galiotų visiškai visam transportui: autobusams, keltams, traukiniams, prašome pritarti, kad galimybių paso nereikėtų, būtų nuostatos griežtesnės operacijų vadovo sprendimu“, – pridūrė viceministrė.
Siūlymui pritarė ir premjerė Ingrida Šimonytė.
„Panašu, kad šitų praktinių problemų yra ir dėl tarpmiestinio transporto naudojimo, taip pat ir moksleivių ar ligonių, tai, turbūt, bus paprasčiau nustatyti operacijų vadovo reikalavimus tiesiog sugriežtintus taip pat ir šitame transporte, negu prašyti, kad visi nešiotųsi savo mokinio pažymėjimus arba kažkokius siuntimus į gydymo įstaigas“, – sakė I.Šimonytė.
Reikalavimas turėti galimybių pasą tarpmiestiniame transporte turėjo įsigalioti nuo rugsėjo 13 dienos.
Vyriausybė taip pat pritarė, kad aukštųjų mokyklų studentai iki spalio vidurio galėtų eiti į paskaitas ir be galimybių paso, po profilaktinių COVID-19 tyrimų.
„Studentams periodinis patikrinimas prilyginamas galimybių paso testavimui iki spalio 15 dienos, kada jie, kaip ir švietimo darbuotojai, galėtų testuotis antigeno arba PGR testais ir nesuformuotų galimybių paso, tačiau užtikrintų kokybišką ugdymą, dėl ko jie šiandien sako, kad negali ar neturi galimybės atvykti į paskaitas“, – sakė A.Bilotienė-Motiejūnienė.
Anot jos, dalis studentų nespėjo pasiskiepyti abiem vakcinos dozėmis, todėl vėliau turėtų įgyti visišką imunitetą.
Numatyta, kad profilaktinis tyrimas antigeno ar PGR testais studentams būtų atliekamas kas 7–10 dienų.
Po spalio 15-osios studentai testuotis galės tik mokamai.
Vyriausybė taip pat pritarė, kad nuo rugsėjo 13-osios galimybių pasui būtų galima atlikti ne tik PGR, bet ir antigeno testą (jis galiotų 48 valandas).
Švietimo ministrė Jurgita Šiugždinienė teigė, kad pakeitimai „daromi siekiant užtikrinti kokybišką studijų ir profesinio mokymo vykdymą ir dalyvauti studijų procese kontaktiniu būdu, taip pat – dėl tarpmiestinio susisiekimo“.