2017 05 31

Siūloma nustatyti, kaip teikiama informacija apie biologinius tėvus gimusiems po dirbtinio apvaisinimo

Vyriausybėje siūloma nustatyti tvarką, kuri leistų po dirbtinio apvaisinimo gimusiems ir pilnametystės sulaukusiems asmenims sužinoti lytinių ląstelių ar embriono donoro tapatybę.
Nėščia moteris.
Nėščia moteris. / Fotolia nuotr.

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) Vyriausybei teikiami pakeitimai susiję su vasarį įsigaliojusio Pagalbinio apvaisinimo įgyvendinimu. Trečiadienį svarstomo nutarimo projekte numatoma, kad SAM patvirtintų tvarką, kaip teikti tokią informaciją pilnametystės ar visiško veiksnumo sulaukusiems asmenims. Taip pat numatoma būtina sąlyga – su savo tapatybės atskleidimu turėtų būti sutikę patys donorai.

Metų pradžioje Seimo patvirtintas Pagalbinio apvaisinimo įstatymas numato, kad donoro tapatybė gali būti atskleidžiama tik teismo sprendimu, jei ši informacija reikalinga dėl vaiko sveikatos ar kitų svarbių priežasčių, taip pat sulaukus pilnametystės, jei yra donoro sutikimas.

Nuo sausio įsigaliojus Pagalbinio apvaisinimo įstatymui, tokios procedūros buvo nutrauktos laukiant, kol gydymo įstaigoms bus atnaujintos licencijos. Šiuo metu licencijas turi šešios gydymo įstaigos: Santaros klinikos, Baltijos Amerikos terapijos ir chirurgijos klinika, bendrovės „Jolsana“, „Vaisingumo klinika“, „Northway medicinos centras“, „Vaisingumo centras“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai