Pasak Vilniaus mero Viliaus Navicko, artimiausiu metu ketinama skelbti naują stadiono statytojo ir operatoriaus viešąjį konkursą, kad statybos darbus būtų galima atnaujinti kitąmet.
„Jei stadionas nesutrešo per 25 metus, tai nesutreš ir per pusmetį. Nesutreš. Mes manome, kad ateinančiais metais galima tęsti projektą. Jei per kitus metus nerasime galimybių, tada gal ir reikės konservuoti“, – kalbėjo miesto vadovas.
Anot V.Navicko, greičiausiai stadionas bus statomas viešojo ir privataus sektoriaus bendradarbiavimo būdu, greičiausiai bus pasirinkitas koncesijos variantas. Vicemeras Romas Adomavičius akcentavo, kad renkant galimus stadiono statytojus ir operatorius bus ypač atsižvelgiama, kad šie turėtų „savo pinigų“, kurių savivaldybei ir Vyriausybei trūksta. Stadiono operatorius esą privalo turėti tarptautinės patirties, kad stadionas nuolat veiktų ir neštų pajamas. „Galimi ir techniniai stadiono projekto pakeitimai, nes per porą dešimtmečių atsirado naujų poreikių, kuriuos reikia patenkinti“, – sakė R.Adomavičius.
Sostinės meras V.Navickas pasakojo, kad susitikimai su potencialiais statybų partneriais organizuojami jau pusmetį, tačiau konkrečių rezultatų kol kas nepasiekta. Pasak mero, šiuo metu daugiausia kalbamasi su užsienio bendrovėmis iš Vokietijos, Didžiosios Britanijos, Italijos ir Kinijos, kurios mieste Guangžou meras su svita svečiavosi praėjusią savaitę.
„Šiuo metu mes kažkokią šviesą tunelio gale jau matome ir 99 proc., kad tai nebus nuvažiuojantis traukinys. Mes jau randame bendrą sutarimą dėl statytojo, dėl operatoriaus ir dėl finansavimo modelio“, – teigė V.Navickas.
Planuojama, kad stadiono statybos, neskaičiuojant jau investuotų lėšų, atsieis apie 260 mln. litų. Papildomai 60 mln. litų reikės infrastruktūrai: sankryžoms, gatvėms, stovėjimo aikštelėms aplink stadioną.
Bendrovės „Veikmė“ vadovybė nusprendė nekomentuoti jokių su Nacionalinio stadiono sutartimi susijusių klausimų. Iki šiol stadiono statyboms išleista apie 120 mln. litų. Juos gavo darbus atlikusi bendrovė „Veikmė“. Tačiau praėjusią savaitę Aukščiausiasis Teismas paskelbė, jog sutartis dėl Nacionalinio stadiono statybų sostinėje buvo pasirašyta neteisėtai, o sutartis tarp „Vilniaus kapitalinės statybos“ ir „Veikmės“ pripažinta niekine.
„Aš džiaugiuosi, kad šita sutartis yra nutraukta. Tikiuosi, kad atitinkamos tarnybos, kurios, žinau, dirba, atliks savo darbą. Tikiuosi, kad žmonės, atsakingi už tuos procesus, kurie vyko, atsakys pagal įstatymą už savo veiksmus“, – kalbėjo meras.
V.Navickas tikino, kad sutartis su „Veikme“ prieš dvejus metus buvo pasirašyta nežinant opozicijai ir miesto tarybai. Esą šis procesas vyko ne itin skaidriai. Sostinės vadovas įvardino, kad prie jo ypač prisidėjo buvęs Vilniaus meras, „Tvarkos ir teisingumo“ narys Juozas Imbrasas bei jo partijos kolega, buvęs vicemeras Evaldas Lementauskas.
Telefonu „15min“ žurnalistui atsiliepusi „Veikmės“ atstovė sakė, kad bendrovės vadovybė nusprendė nekomentuoti jokių su Nacionalinio stadiono sutartimi susijusių klausimų.
Nacionalinis stadionas Vilniuje, Šeškinės mikrorajone, pradėtas statyti 1987 metais pagal architekto Algimanto Nasvyčio projektą. Tačiau dėl lėšų trūkumo statybos buvo nutrauktos dviem dešimtmečiams. 2007 metais, pakoregavus projektą, prie statinio griaučių vėl pradėti darbai. Trūkstant pinigų jos keletą kartų buvo atnaujintos ir vėl sustojo.