Naujoji Marijampolės savivaldybės tarybos posėdžių salė duris atvėrė prieš ketverius metus atidarytame kultūros centre. Prieš du dešimtmečius projektuojant šį statinį dabartinės salės vietoje buvo numatyta vieta scenos dekoracijų pakėlimo įrenginiui, jam neatsiradus atsivėrė aklina erdvė. Todėl kultūros centro projektą rengusiai architektei Gražinai Janulytei-Bernotienei teko sukti galvą, kaip šią erdvę paversti naudinga patalpa. Iš pradžių buvo nutarta lubose įrengti šviesolaidį, kad į ją patektų dienos šviesa. Tuomet naują galvosūkį pateikė metalinis įrenginys, kurio nebuvo galima išmontuoti. Jis panaudotas didžiuliams ekranams pakabinti. Pagalvota ir apie akustiką. Patalpa izoliuota nuo kitų, kad į ją nesklistų pašaliniai garsai. Į salę penktame kultūros centro aukšte pakylama stikliniu liftu, kuris leidžia gėrėtis Marijampolės panorama.
Už dalį statybos darbų statybininkams likome skolingi apie 1 mln. litų. Dar nesumokėjome ir už baldus, – neslėpė V.Brazys„Senoji posėdžių salė savivaldybės administracijos pastate yra pernelyg maža, joje nėra kur pasodinti į tarybos posėdį atėjusių svečių“, – būtinybę įrengti naują posėdžių salę aiškino Marijampolės savivaldybės meras Vidmantas Brazys. Pačiame savivaldybės administracijos pastate yra ir dar viena salė, tačiau ji daugiausia naudojama susirinkimams. Kiek būtų kainavęs jos pertvarkymas, niekas net neskaičiavo.
Anot V.Brazio, naujojoje posėdžių salėje yra pakankamai vietos ne tik tarybos nariams bei savivaldybės valdininkams, bet ir visiems besidomintiems svarstomais klausimais. Salėje įrengta elektroninė balsavimo sistema su keturiais ekranais. Marijampolės savivaldybės meras tikino, jog taryba šioje salėje paprastai posėdžiaus tik kartą per mėnesį, kitu metu čia bus galima rengti įvairias konferencijas.
Kiek atsiėjo naujosios posėdžių salės statyba, Marijampolės valdžios atstovai pasakyti negalėjo. Porą metų trukęs dalies kultūros centro patalpų, tarp jų ir konferencijų salės, pritaikymas visuomenės reikmėms kainavo apie 8,2 mln. litų. Vien minėtos salės balinto ąžuolo lukšto spalvos baldams atseikėta apie 200 tūkst. litų. Dar apie 80 tūkst. litų kainavo elektroninė vaizdo ir garso aparatūra.
„Už dalį statybos darbų statybininkams likome skolingi apie 1 mln. litų. Dar nesumokėjome ir už baldus“, – neslėpė V.Brazys. Meras sakė, kad juos tikėtasi įsigyti rėmėjų lėšomis. Paaukoti baldams 200 tūkst. litų žadėjo viena Marijampolės firma. „Jai šiuo metu – ne geriausios dienos, todėl nedrįstame reikalauti, kad savo pažadą tesėtų“, – atviravo V.Brazys.
Be nesumokėtų pinigų kultūros rūmus įrenginėjantiems statybininkams, Marijampolės savivaldybė skolinga ir bankams, komunalininkams. Iš viso skolos siekia apie 25 mln. litų.