Justiniškėse gyvenanti Daiga Talentienė piktinosi, kad už birželio mėnesio vandens pašildymą turėjo sumokėti 109, 51 lito.
„Tai juk tik 1 kambario butas be vaikų. Tik du dirbantys suaugę žmonės, kurie nesiturškia vonioje kaip saunoje“, – piktinosi D.Talentienė. Moteris nesupranta, kaip galima už vadinamąjį gyvatuką mokėti tokią sumą. „Atjunkite, man ta gyvatuką, aš ir be jo rasiu kur vieną rankšluostį pasidžiauti“ , – sakė D.Talentienė.
Vidutinis gyvatuko mokestis birželį Vilniuje buvo 23 litai, o rekordinis mokestis – 382 litai”, – sakė Rimantas Germanas.Tuo metu „Vilniaus energijos“ komercijos direktorius Rimantas Germanas tikino, kad atjungti gyvatuką būtų netikslinga, mat taip nukentėtų kaimynai.
„Jei nupjaunamas gyvatukas, buto nebepasiekia karštas vanduo. Žinoma, galima statyti boilerį, tačiau tam, kad visi namo gyventojai juos pasistatytų ir susijungtų, neužteks visam namui suteikiamos elektros energijos. O daliai likus be boilerių, tik su gyvatukais, bus išbalansuota karšto vandens cirkuliacijos sistema“, – aiškino R.Germanas.
Jis atmetė kaltinimus, kad „Vilniaus energija“ siekia pasipelnyti kelintą vasarą iš eilės pakeldama mokesčius už gyvatuką.
„Kainos išauga dėl to, kad namų administratoriai nesugeba gerai vykdyti savo funkcijų, per daug užkaitina vandenį“, – sakė R.Germanas. Jo tvirtinimu, apie kaimynus nepagalvoja ir sukčiaujantys asmenys.
„Jei gyventojai neteisingai deklaruoja sunaudoto karšto vandens kiekį, skola padalinama visiems namo gyventojams po lygiai“, – sakė R.Germanas. Jo tvirtinimu, didėjančioms sąskaitoms įtakos turi ir išaugę mokesčiai, kurie praėjusiais metais siekė 14,5 lito už vieną šilumos kilovatvalandę, o šiemet kainuoja jau 8 litais daugiau.
R.Gemanas tikino, kad žmonės, gyvenantys tvarkinguose daugiabučiuose moka ir po 5 litus už mėnesį, o tie, kurių namai yra išbalansuoti ir neprižiūrimi – virš 300 litų. „Vidutinis gyvatuko mokestis birželį Vilniuje buvo 23 litai, o rekordinis mokestis – 382 litai”, – sakė R.Germanas.