Jis džiaugėsi, kad komisijoje dirbę socialdemokratai ir vėliau visos frakcijos nariai dėl neliečiamybės naikinimo apsisprendė ne dėl politinių dalykų, o po argumentuotų paaiškinimų, įsigilinę į turimus duomenis.
„Buvo užduotas konkretus klausimas – ar komisijai pateikta informacija yra susijusi su finansiniais, ekonominiais dalykais, ar tai politinis klausimas, – šeštadienį žurnalistams aiškino A.Butkevičius. – Atsakymas buvo toks: jie politikos ten neįžiūrėjo. Tik pasakė, kad iš teisinės pusės praeitoje kadencijoje ši byla buvo iš dalies virtusi politiniu instrumentu, nes jos nagrinėjamas buvo tęsiamas ilgai. O kad komisijai pateikta medžiaga būtų turėjusi ką nors bendra su politika, nebuvo.“
Tarybos posėdyje kalbėdamas partijos kolegoms, A.Butkevičius teigė, kad socialdemokratai jau yra praėję tam tikrą mokyklą ir įgiję politinio sąmoningumo bei atsakomybės, dirbant įvairiose komisijose.
“Buvo malonu išgirsti iš mūsų žmonių, kurie buvo deleguoti į tą komisiją (…). Buvo matyti, kad įsigilinta į visą turimą informaciją, kad ne dėl politinių niuansų reikėtų priimti kitus sprendimus, bet buvo kompetentingai, argumentuotai paaiškinta, kokius sprendimus turi priimti frakcija. Turiu pasakyti, kad frakcijos posėdyje nė vieas narys neišsakė kitokios nuomonės.“
Kaip žinoma, ketvirtadienį Seimo laikinoji komisija nusprendė siūlyti Seimui naikinti parlamentarų Darbo partijos pirmininko Viktoro Uspaskicho, vicepirmininko Vytauto Gapšio ir buvusios centrinės būstinės vadovės Vitalijos Vonžutaitės teisinę neliečiamybę. Už tai balsavo ir kartu valdančiojoje koalicijoje dirbantys socdemai.
Politikos apžvalgininkai ir politologai teigia, kad didelių perversmų ir netikėtų posūkių koalicijoje nebūtų, jei socdemai lemiamu momentu persigalvotų ir nepanaikintų trijų „darbiečių“ teisinės neliečiamybės. Tačiau tuomet socdemams gali tekti mokėti didelę moralinę ir politinę kainą.