Kaip skelbiama LSDDP valdybos pareiškime, partija priimtų sprendimą palikti koaliciją, jei nebūtų padidinti vaiko pinigai iki 70 eurų visoms šeimoms ir dar 30 eurų papildomai daugiavaikėms, nepasiturinčioms, įvestas nemokamas pradinukų maitinimas, nemokamos bakalauro studijos.
„Patys LVŽS partneriai derybose pasiūlė deleguoti savo atstovą į Seimo pirmininko pareigas, tačiau iki šiol nesugebėjo įvykdyti koalicinių įsipareigojimų. Kadangi šio klausimo sprendimas nedovanotinai užsitęsė, mes dar kartą pabrėžiame, kad tai nėra mūsų partijos prioritetas. Mes nesiejame su Seimo pirmininko pareigomis savo dalyvavimo valdančiojoje koalicijoje“, – sakoma partijos valdybos pareiškime.
Pagal Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, Lietuvos socialdemokratų darbo partijos, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos bei „Tvarkos ir teisingumo“ liepą pasirašytą koalicijos sutartį, Seimo pirmininko postas turėtų atitekti „socialdarbiečiams“.
Klausimas įstrigo kadencijos pradžioje „valstiečių“ į šias pareigas deleguotam V.Pranckiečiui nesutikus iš pareigų trauktis savo noru. Jis rugsėjį paliko Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą.
V.Pranckietis ragina rengti nepasitikėjimo procedūrą juo Seime, valdantieji „valstiečiai“ kol kas delsia pateikti šį klausimą balsavimui.
Valdantieji jau prieš kelis mėnesius yra surinkę būtinus Seimo narių parašus dėl nepasitikėjimo Seimo pirmininku, tačiau projekto neregistruoja dėl rizikos, kad neužteks balsų atstatydinti parlamento pirmininką.
„Valstiečių“ vadovas Ramūnas Karbauskis prasidėjus rudens sesijai žadėjo, kad Seimo pirmininko atstatydinimo klausimas bus sprendžiamas netrukus, tačiau projektas neregistruotas ir valdantiesiems formaliai susigrąžinus daugumą su naujos frakcijos „Lietuvos gerovei“ bendro darbo sutartimi.
Valdančioji dauguma šiuo metu turi 75 balsus. Parlamento vadovo atstatydinimui reikia 71.