Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2012 03 15

Socialdemokratai ir „darbiečiai“ žada paramą strateginiais klausimais, „tvarkiečiai“ prireikus dalyvautų koalicijos formavime

Opoziciniai socialdemokratai ir „darbiečiai“ tuo atveju, jei būtų nutraukta dabartinė valdančiosios koalicijos sutartis, būsimai valdžiai žada paramą strateginiais valstybės klausimais, tačiau kol kas siekių dalyvauti naujos koalicijos formavime, jei žlugtų dabartinė Vyriausybė, nedeklaruoja, sakydami, jog tokie sprendimai nesvarstyti.
Seimo salė
Seimo salė / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.

Tuo tarpu opoziciniai „tvarkiečiai“ sako, jog jų pozicija – koalicijos sutarties nutraukimo atveju turėtų būti iš naujo formuojama Vyriausybė, ir jie pasiruošę tame dalyvauti.

Seimo opozicijos lyderis ir socialdemokratų frakcijos seniūnas Algirdas Butkevičius sako, jog tuo atveju, jei žlugtų dabartinė Vyriausybė, sprendimo teisė iš pradžių priklauso prezidentei Daliai Grybauskaitei.

„Pirmiausia priklausytų nuo prezidentės pozicijos – jei ji pasakytų, kad Seime būtų suformuota mažumos Vyriausybė, ir ji užbaigtų šitą kadenciją, mes pasiruošę su mažumos Vyriausybe diskutuot ir tartis, kokiais klausimais mes juos galim paremt, strateginiais Lietuvai klausimais tikrai paremtumėm“, – BNS sakė LSDP frakcijos seniūnas A.Butkevičius

„Darbiečių“ seniūnas Vytautas Gapšys primena, jog partijos pirmininkas europarlamentaras Viktoras Uspaskichas jau yra pažadėjęs paramą strateginiais klausimais, jei jie ekonomiškai naudingi valstybei. Tačiau galimybes dalyvauti koalicijos formavime sako daugiau esant teorinėmis.

„Tvarkiečių“ seniūnas Valentinas Mazuronis laikosi pozicijos, jog tuo atveju, jei koalicijos sutartis bus nutraukta, Vyriausybė turėtų būti formuojama iš naujo.

„Partijos pirmininkas yra pasakęs, kad šituo atveju, jei reikės mažumos ar daugumos Vyriausybei paramos strateginiams sprendimams, kurie ekonomiškai naudingi Lietuvai, mes tokius klausimus palaikysime, o kaip susiklostys situacija dabar ilgesnėj perspektyvoj – ar mažumos Vyriausybė formuosis, ar ne, mes žiūrėsime, partijos vadovybė tokio klausimo nėra svarsčiusi. Bet partijos pirmininkas yra išsakęs poziciją, kad strateginiais klausimais palaikysime, nepriklausomai nuo to, kur mes esame – valdančiojoj daugumoj ar opozicijoj“, – BNS sakė V.Gapšys.

Tačiau klausiamas, ar mato galimybių suformuoti naują koaliciją, ir ar joje dalyvautų, sakė: „Teorinių galimybių yra, bet ar tai naudingiausias sprendimas, būtų sudėtinga atsakyti“.

„Tvarkiečių“ seniūnas Valentinas Mazuronis laikosi pozicijos, jog tuo atveju, jei koalicijos sutartis bus nutraukta, Vyriausybė turėtų būti formuojama iš naujo. „Jeigu koalicijos sutartis bus nutraukta, turės būt iš naujo formuojama bet kokia – daugumos, mažumos – bet nauja Vyriausybė ir nauja dauguma. “Tvarka ir teisingumas„, mes aiškiai pasakėm, mes pasirengę tokios naujos ar mažumos, ar daugumos Vyriausybės formavime ir valstybės valdyme“, – BNS sakė V.Mazuronis.

Jis skaičiavo, jog pasitraukus Liberalų ir centro sąjungos deleguotiems ministrams, keistųsi pusė Ministrų kabineto narių, tad Vyriausybė turėtų iš naujo gauti įgaliojimus Seime. Įstatymas numato, jog tuo atveju, kai Vyriausybėje pasikeičia daugiau kaip pusė ministrų, ji privalo Seime iš naujo gauti įgaliojimus veikti.

„Jeigu pasitraukia ministrai, automatiškai iš naujo turi būti pertvirtinama Vyriausybė, turi būti prezidentės pavedama formuot Vyriausybę, dabar pasitraukus keturiems ministrams keičiasi aštuoni ministrai. Pagal mūsų manymą, visos tos procedūros turi vykti ir mes ne kartą esam pasakę – jeigu šita koalicija ir dauguma pasirodys neįgalūs valstybę valdyt, kažkokias jėgas reikia suburt ir išgyvent tą pusę metų“, – sakė „tvarkiečių“ seniūnas.

Tuo tarpu valdančiosios koalicijos partnerio Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eligijus Masiulis sako, kad ilgiau delsti aiškinantis santykius koalicijoje ir tokiu būdu tęsiant politinę krizę – nusikalstama, todėl jau šiomis dienomis turi būti nuspręsta, ar ši koalicija dar gali dirbti kartu.

„Politinė krizė užsitęsusi ir tiesiog yra nusikalstama dar delsti ir reikalingas situacijos išrišimas pačiu artimiausiu metu, kad nebūtų tęsiama ta krizė ir nebūtų trikdomas valstybės institucijų darbas. Ir jei partneriai konstatuoja, kad reikalavimai vieni kitų nepriimtini, manau, kad turi būti padėtas taškas ir nutraukta koalicinė sutartis ir tada realus scenarijus – konsultacijos dėl mažumos Vyriausybės ir susitarimas su dalim opozicinių frakcijų dėl paramos priimant svarbius sprendimus paskutinėje sesijoje“, – BNS ketvirtadienį sakė E.Masiulis.

Premjeras Andrius Kubilius ketvirtadienį pareiškė su Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) vadovu Algiu Čapliku sutaręs dėl vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio pasitraukimo iš pareigų, tačiau A.Čaplikas tai paneigė ir pareiškė, kad premjeras griauna koaliciją. LiCS į Vyriausybę yra delegavusi 4 ministrus.

Valdančiąją permainų koaliciją sudaro trys partijos – Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai, Liberalų sąjūdis bei Liberalų ir centro sąjunga.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos