Paaiškėjus, kad su Lietuvos socialinio modelio sukūrimo projektu dirbo ir SADM darbuotojai, kurie už tai gavo papildomų pajamų, kilo triukšmas. Prezidentė Dalia Grybauskaitė tai be užuolankų pavadino pinigų plovimu.
SADM 15min.lt yra nurodžiusi, kad 14 ministerijos darbuotojų už darbą su projektu buvo išmokėti beveik 40 tūkst. eurų.
15min.lt gautais duomenimis, praėjusiais metais su Europos Sąjungos (ES) lėšomis remiamais projektais dirbo 21 Sveikatos apsaugos ministerijos darbuotojas. Jiems 2014 metais už darbą buvo sumokėti dar daugiau nei SADM darbuotojams – 63 tūkst. eurų.
SAM atstovai į 15min.lt su šiuo faktu susijusius klausimus neatsakė.
Ūkio ministerija: papildomai dirbama ne darbo metu
Ūkio ministerija šiuo metu įgyvendima tris projektus, su kuriais dirba 16 žmonių, 10 pasamdyti iš išorės, 6 – Ūkio ministerijos darbuotojai, kurie, anot ministerijos Personalo administravimo skyriaus vedėjos Laimos Palinskaitės, atlieka projektų administravimo funkcijas.
Praėjusiais metais Ūkio ministerijos darbuotojams papildomai sumokėti 15,5 tūkst. eurų.
L.Palinskaitė paaiškino, kad 7 pareigybėse dirba 6 ministerijos darbuotojai, iš jų vienas – abiejuose projektuose 0,125 etato. Kiekvienos pareigybės krūvis yra nuo 5 iki 10 valandų per savaitę. Visiems jiems yra išduoti leidimai dirbti kitą darbą projekte ne darbo Ūkio ministerijoje metu.
„Didžiausiais leistinas ministerijos pareigybių skaičius nepadidėjo 17 pareigybių, jos įsteigtos tik projekto vykdymo laikotarpiui“, – teigė ji.
Praėjusiais metais Ūkio ministerijos darbuotojams papildomai sumokėti 15,5 tūkst. eurų.
Ministerijos darbuotojai dalyvauja dviejų projektų darbe – „Žmogiškųjų išteklių paklausos prognozavimo ir kvalifikacijų sąsajų su darbo vieta stebėsenos sistemos sukūrimas“, „Sprendimų ir jų projekto poveikio vertinimo diegimas“.
Kultūros ministerija pinigais nesitaško
Kultūros ministerijoje pernai 2 tarnautojai dirbo su ES finansuojamais projektais. Ministerijos Viešųjų ryšių skyriaus vyriausioji specialistė Sigita Kasparaitė 15min.lt nurodė, kad projektas, prie kurio papildomai dirba vienas tarnautojas, yra „Kultūros ministerijos veiklos analizė ir optimizavimas“.
Jis rengia ir derina viešųjų pirkimų dokumentus, tvarko dokumentų valdymo sistemos duomenis, dalyvauja programinės įrangos diegime, dalyvauja administratorių mokymuose.
Kito tarnautojo pareigybė reikalinga koordinuoti Kultūros ministerijos apskaitos politikos, sąskaitų plano parengimo, sąskaitų likučių perkėlimo į naują sąskaitų planą ir kitų metodinių nurodymų parengimui.
Pasak ministerijos atstovės, vieno tarnautojo sutartyje numatytas 424 eurų atlyginimas iki mokesčių, kito – 494 eurų.
ŽŪM: samdyti žmones iš išorės būtų brangiau
Žemės ūkio ministerijoje papildomai su ES finansuojamais projektais dirba 3 žmonės. Ministerijos Viešųjų ryšių skyriaus vyriausioji specialistė Božena Zaborovska nurodė, jog tai yra jų antrinės pareigos ir šis darbas atliekamas pasibaigus pagrindinio darbo valandoms.
Du ministerijos darbuotojai dirba nepilnu – 0,1786 etatu, vienas – 0,2855 etatu.
Dirbant prie šių ES projektų reikalingos specifinės žinios, todėl yra rekomenduojama, kad su jais dirbtų ministerijos ar jai pavaldžių įstaigų darbuotojai.
ŽŪM žinioje esančioje Nacionalinėje mokėjimo agentūroje su ES finansuojamais projektais dirba 7 darbuotojai po 0,5 etato.
Nacionalinė žemės tarnyboje su ES finansuojamu projektu dirba 5 darbuotojai. Žuvininkystės tarnyboje – 3 darbuotojai.
„Visi darbuotojai projekte dirba pasibaigus pagrindinio darbo valandoms pagal atskirai nustatytą laiko grafiką", – pabrėžė B.Zaborovska. Ji pridūrė, dirbant prie šių ES projektų reikalingos specifinės žinios, todėl yra rekomenduojama, kad su jais dirbtų ministerijos ar jai pavaldžių įstaigų darbuotojai. Kitu atveju reikėtų steigti papildomus etatus, o tai pareikalautų dar daugiau lėšų.
ŽŪM atstovė pažadėjo vėliau pateikti duomenis apie tai, kiek valdininkams buvo sumokėta už papildomą darbą.