Spaudai išplatintame pranešime ministras D.Jankauskas reiškia didelį susirūpinimą, kad antstolis, organizuodamas ir priimdamas tokį rimtą ir jautrų sprendimą dėl mergaitės priverstinio perdavimo, visiškai nederino savo veiksmų su vaiko teisių apsaugos pareigūnais.
Kaip ministeriją informavo vaiko teisių apsaugos skyriai, Kauno rajono vaiko teisių apsaugos specialistai bandė su antstoliu išsiaiškinti antstolio planus dėl sprendimo vykdymo, kad galėtų derinti veiksmus. Tačiau antstolis nurodė, kad šiandien sprendimo vykdyti neketina. Todėl manome, kad tokiu būdu vaiko teisių apsaugos specialistai buvo suklaidinti ir negalėjo tinkamai pasiruošti galimam vaiko perdavimui mamai.
Pabrėžtina tai, kad vaiko teisių apsaugos skyriai iki šiol nėra gavę teismo nutarties dėl leidimo vaiką paimti prievarta. Kauno rajono vaiko teisių apsaugos pareigūnai buvo atvažiavę tik dalyvauti eiliniame planuotame motinos ir vaiko bendravime, o ne dalyvauti perduodant mergaitę motinai.
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija griežtai laikosi tos nuostatos, kad, kaip tai ir numato teisės aktai, vykdant nepiniginio pobūdžio teismo sprendimus, kuriuose numatyti veiksmai susiję su nepilnamečiu asmeniu (vaiku) apie priimtus vykdyti sprendimus antstolis turėtų pranešti vaiko gyvenamosios vietos valstybinei vaiko teisių apsaugos institucijai. Tai, kad savo veiksmus dėl teismo sprendimo vykdymo antstolis turi derinti su vaiko teisių apsaugos specialistais, savivaldybių vaiko teisių skyriams buvo oficialiai atsakęs ir teisingumo viceministras Tomas Vaitkevičius.
Ministro D.Jankausko nuomone ir tvirtu įsitikinimu, siekiant išvengti bet kokios grėsmės ir žalos vaikui, tokie veiksmai turi būti iš anksto suderinti, todėl antstolis turėjo aptarti su vaiko teisių apsaugos institucijos atstovais sprendimo vykdymo priemonių pobūdį ir jų vykdymo tvarką bei suderinti kiekvieno pareigūno, dalyvaujančio procese, veiksmus.