„Tas principas būtų teisingas“, – Seime vykusioje konferencijoje dėl planuojamų pasikeitimų socialinės apsaugos srityje sakė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Piniginės paramos skyriaus vedėja Svetlana Kupina.
Pasak jos, pašalpos dydį susieti su šeimos narių skaičiumi siūloma išanalizavus kitų šalių patirtį.
Dabar socialinė pašalpa siekia 90 proc. valstybės remiamų pajamų – neturintys jokių pajamų gyventojai gauna 315 litų, nepriklausomai nuo to, kiek šeimoje yra narių.
Pagal naują tvarką, pirmam šeimos nariui būtų mokama 100 proc. valstybės remiamų pajamų dydžio pašalpa – 350 litų, antram – 70 proc. o trečiam ir likusiems – po 80 proc. .
S.Kulpina taip pat informavo, kad siūloma pašalpą žmogui suteikti nepriklausomai nuo to, ar užregistruotas darbo biržoje. Dabar pašalpa skiriama biržoje užsiregistravus ne mažiau kaip pusmetį.
Pasak ministerijos atstovės, ateityje ketinama kompensacijas už šildymą skirti ir tiems asmenims, kurie nuomosis būstą, nes dabar dėl tokios kompensacijos gali kreiptis tik buto savininkas, o ne nuomininkas.
„Kad žmogus nuomojasi būstą, bus reikalinga pateikti atitinkamus dokumentus“, – sakė S.Kulpina.
Ji neatmeta galimybės, kad šia naujove galėtų pasinaudoti verslininkai: „Juk dabar daug pristatyta butų, bet jie neparduodami. Verslininkai galėtų nuomoti juos. Ir jiems gerai, ir jauni žmonės gautų kompensacijas.“ Pasak jos, tokių šeimų nebus daug.
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija taip pat planuoja keisti žmonių, kurie pretenduos į pašalpas, turto apskaitos tvarką. Siūloma į turtą neįskaičiuoti gautų, bet dar negrąžintų paskolų būstui.