2016 12 13

Socialinio modelio įsigaliojimo klausimas nukeltas ketvirtadieniui

Antradienį Seime planuotas svarstyti socialinio modelio įsigaliojimo klausimas nukeltas ketvirtadieniui.
Gediminas Kirkilas
Gediminas Kirkilas / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

„Nuspręsta, kad dar naujoji Vyriausybė pasižiūrės, ir bus ketvirtadienį“, – BNS sakė Seimo seniūnų sueigos narys socialdemokratas Gediminas Kirkilas.

Seimas svarsto siūlymą iki 2017 metų liepos atidėti dalies socialinio modelio, numatančio darbo rinkos ir socialinio draudimo pokyčius, įstatymų įsigaliojimą – tai leistų kitąmet sutaupyti apie 80 mln. eurų.

Pagal „valstiečių“ ir socialdemokratų siūlomus pakeitimus, be Darbo kodekso įsigaliojimo nukėlimo pusmečiui, iš Valstybinio socialinio draudimo įstatymo siūloma išbraukti nuostatą, kad iki liepos sudaromoms terminuotoms darbo sutartims nedarbo draudimo įmokos tarifas būtų didinamas dukart.

Siūloma visiškai atšaukti Seimo anksčiau numatytas „Sodros“ įmokų lubas ir keisti valdžios įsipareigojimą darbdaviams kasmet po 1 procentinį punktą mažinti darbdavio įmoką „Sodrai “, kuri dabar siekia 31 procentą.

Taip pat siūloma visiškai atšaukti Seimo anksčiau numatytas „Sodros“ įmokų lubas ir keisti valdžios įsipareigojimą darbdaviams kasmet po 1 procentinį punktą mažinti darbdavio įmoką „Sodrai “, kuri dabar siekia 31 procentą.

Paskirtasis septynioliktosios Vyriausybės vadovas Saulius Skvernelis Seime yra teigęs, kad dialogas su socialiniais partneriais – profesinėmis sąjungomis ir darbdaviais – leidžia teigti, kad po pusmečio taisymo socialinis modelis bus „visiškai kitoks“.

Lietuva Europos Komisijos prašo naują socialinį modelį pripažinti struktūrine reforma ir su juo susijusioms išlaidoms taikyti išlygą, skaičiuojant 2017 metų viešųjų finansų deficitą. Šios planuojamos išlaidos dabar siekia 243 mln. eurų ir sudaro apie 0,6 proc. prognozuojamo bendrojo vidaus produkto.

Lapkričio pradžioje baigiantys kadenciją parlamentarai Darbo kodeksą šiek tiek pataisė. Pakeitimai priimti, atsižvelgiant į prezidentės Dalios Grybauskaitės pastabas. Tada parlamentarai nutarė veto atmesti, bet pagal prezidentės siūlymus teikti pataisas ir patobulinti kodeksą. Seimas priėmė pakeitimus dėl šešių prezidentės pastabų, o dar į 13 kol kas neatsižvelgė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų