Socialinio klimato rodiklis atspindi, kaip Europos Sąjungos šalių gyventojai suvokia dabartinę situaciją: koks jų požiūris į savo padėtį, kaip jie mato nacionalinį vaizdą ir sritis, susijusias su socialine apsauga bei integracija.
Šis rodiklis gali svyruoti nuo aukščiausio (10) iki žemiausio balo (–10).
Eurobarometro ataskaitoje teigiama, jog Lietuva – viena iš šalių, kuriose pastebimas rodiklio pagerėjimas. Nepaisant to, jis liko neigiamas. Lietuvoje socialinio klimato rodiklis 2012-aisiais siekė –2,4, pernai jis buvo –2,9 balo. Užpernai rodiklis buvo nukritęs dar žemiau – iki –3,1 balo, o 2009-aisiais siekė –2,5 balo.
Latvijoje šis rodiklis siekė –1,9, Estijoje –0,4, Lenkijoje –2,6 balo.
Beveik visose srityse Lietuva atsidūrė žemiausiame ES šalių sąrašo trečdalyje.
Šiemet žemiausias rodiklis buvo Graikijoje (–5,8 balo), aukščiausias – Olandijoje ir Danijoje (2,8 balo). ES vidurkis siekė –0,8 balo.
Vertinant atskiras sritis, kurių vertinimai sudaro bendrą rodiklį, savo gyvenimą bendrai Lietuvos žmonės įvertino 0,6 balo, vietą, kurioje gyvena – 3,5 balo.
Asmeninės darbo situacijos vertinimas siekė –0,9 balo, finansinės namų ūkio situacijos – –0,6, pragyvenimo savo šalyje kainos – –5,6, energijos prieinamumo savo šalyje – –5,1, aprūpinimo būstu prieinamumo – –5,8, viešojo administravimo veiklos – –3,2, ekonominę situacijos savo šalyje – –4,2, užimtumo situacijos – –4,3, sveikatos apsaugos – –1,4, pensijas – –3,3 balo, santykius tarp skirtingų tautybių ar religinių įsitikinimų žmonių – 1, kovos su skurdu ir nelygybe – –4,6.
Beveik visose srityse Lietuva atsidūrė žemiausiame ES šalių sąrašo trečdalyje.
Apklausa 27 šalyse atlikta birželio 2–17 dienomis, jos metu apklausta 26,6 tūkst. respondentų.