SMK, „Baltic Tech Park“ ir „Lighthouse Innovation Infrastructure Fund“ vysto jungtinę iniciatyvą, skirtą Klaipėdos miesto proveržiui, jaunų talentų pritraukimui ir ugdymui bei verslumo skatinimui. Liepų gatvėje esančioje infrastruktūroje šalia esančio „Light House“ bendradarbystės centro jau nuo 2021 m. rugsėjo įsikurs naujas SMK studijų kompleksas ir pirmasis Vakarų Lietuvos regione Skaitmeninių inovacijų centras.
Numatoma išvystyti modernią infrastruktūrą, kuri skatintų steigtis į inovacijų kūrimą orientuotas įmones, puoselėtų bendradarbystės kultūrą, augintų talentus. „Baltic Tech Park“ siekia tapti megatraukos centru, pritraukiančiu į Klaipėdos miestą jaunus žmones, investuotojus, antreprenerius, patyrusius ekspertus, norinčius dalintis savo žiniomis ir prisidėti prie miesto ekonominės plėtros. Pagrindinės parko veiklos bus orientuotos į žiedinės ekonomikos principus, integralumą, antrinį išteklių panaudojimą.
„Baltic Tech Park“ – tai šiuolaikines ekonominio ir socialinio vystymosi tendencijas atliepianti atvirųjų inovacijų kūrimo ekosistema, skatinanti socialines, emocines ir dalykines jungtis tarp skirtingų individų ir organizacijų. Tai – naujoviška, energetiškai įkrauta ir nuolat atsinaujinanti kūrybos ir inovacijų erdvė, skirta naujakūrai – naujiems verslo modeliams, skaitmenizacijai, socialinėms, kultūrinėms ir edukacinėms inovacijoms generuoti ir brandinti. Tai ne tik fizinė infrastruktūra, bet ir technokultūrinė erdvė, leidžianti vietoje ne tik dirbti, bet ir kurti bei ilsėtis.
„SMK įsikūrimas “Baltic Tech Park„ erdvėse yra strateginė mūsų veiklos kryptis, siekiant integruotis į aukštos pridėtinės vertės kūrimo grandines. Matome didžiulį potencialą vystyti technologines ir socialines inovacijas, bendradarbiaujant su verslu, ir kurti naujas studijų ir mokymo programas atliepiant verslo poreikius. Tikime, kad “Baltic Tech Park„ taps išskirtiniu traukos centru Klaipėdos mieste, tad Socialinių mokslų kolegijos buvimas šioje infrastruktūroje ženkliai prisidės prie studentų verslumo skatinimo, bendrų mokslo-verslo projektų išvystymo,“ – teigia SMK kanclerė Gabija Skučaitė.
SMK direktorė Viktorija Palubinskienė, komentuodama kolegijos laukiančius pokyčius, teigia, jog moderni, šiuolaikiška ir praktinėms studijoms pritaikyta mokymosi infrastruktūra yra viena iš SMK išskirtinį požiūrį į studijas lydinčių krypčių. Todėl kolegijos studijų erdves perkėlus į „Baltic Tech Park“ bus sukurta aplinka, kuri pažadins studentų kūrybiškumą, o sukomplektuota inovatyvi įranga, būtina skirtingų studijų programų kompetencijoms vystyti, leis studentams pasiekti puikių rezultatų vystant unikalius praktinius projektus.
Parko pridėtinė vertė bus generuojama sinergijos principu, vienoje vietoje telkiant antreprenerius, patyrusius ekspertus, mokslininkus, jaunuosius talentus ir kūrėjus. Bendradarbiavimo ir mokymosi erdvėse į vieną grandinę bus siekiama sujungti įvairias inovatyvių produktų kūrimo platformas. Didelis dėmesys kuriant infrastruktūrą bus skiriamas komplekso modalumui, socialiniam ir psichologiniam darbuotojų ir klientų komfortui.
„Pasaulyje sparčiai plinta atviro inovavimo modelis, kuomet organizacijos atsiveria į išorę ir inovacijų programas vykdo kartu su išorės partneriais – startuoliais, technologinėmis kompanijomis, inovacijų tarpininkais. Pasitelktos išorės partnerių kompetencijos ir šviežias požiūris į verslo iššūkius įgalina rasti kūrybiškesnius sprendimus bei juos sėkmingiau įgyvendinti. Būtent tokie bendradarbiavimo centrai, kokį šiuo metu kuriame Klaipėdoje, pasaulyje sparčiai vystosi, auga ir tampa savotiškais miesteliais, kuriuose skirtingų disciplinų individai ir organizacijos bendradarbiaudami kuria pažangą,“ – teigia Šarūnas Butkus, Baltic Tech Park vadovas.
„Projekto išskirtinumas yra tas, kad, nors sklypas yra industrinėje miesto dalyje, jame vystomos visuomeninės, inovacijų, tvarumo idėjos. Koncentruotoje teritorijoje atsiras kritinė masė kurtis inovacijoms: Baltic Tech Park komplekse įsikursiantys studentai, verslininkai, inovatoriai galės keistis savo mintimis, iš karto patikrinti idėjas darydami prototipus ar vystydami verslą. Projektuodami jau antrą šio komplekso pastatą, kūrėme konkrečių technologijų mokymuisi pritaikytas erdves bei auditorijas. Fasadų medžiagos pasirinktos kuriant vientisą ir įsimintiną komplekso charakterį bei atsižvelgiant į bendrą Klaipėdos kontekstą,“ – teigė „2L Architects“ vadovas Paulius Latakas.
„Lighthouse Innovation Infrastructure Fund“ numato tolesnę tokių parkų plėtrą Baltijos jūros regione, siekdamas tapti greitai augančiu, bendradarbystės kultūrą puoselėjančiu tinklu, kuriame verslo įmonės, mokslo institucijos ir paslaugų verslui teikėjai kurs darnią pažangaus ekonominio ir socialinio vystymosi ekosistemą.