2013 08 11

Sociologas Vladas Gaidys: prieš gėjų santuokas nusistatę lietuviai nebūtinai yra priešiški homoseksualams

Visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovės „Vilmorus“ direktorius Vladas Gaidys sako, kad daugumos šalies gyventojų nepritarimas homoseksualų santuokoms nereiškia, kad šalyje vyrauja masinis nusistatymas prieš seksualines mažumas.
Vladas Gaidys
Vladas Gaidys / Andriaus Ufarto/BFL nuotr.

„Norėčiau atkreipti dėmesį, kad santuokos yra vienas dalykas, bet nuostatos prieš homoseksualus – iš esmės kiek kitas. Jeigu klausimas būtų, ar gali žmogus mylėti tos pačios lyties asmenį, turbūt kokio ypatingo pasipriešinimo nesulauktų“, – BNS sakė sociologas V.Gaidys.

„Vilmorus“ liepos 5-15 dienomis apklausus 1 tūkst. suaugusių Lietuvos gyventojų, 79,4 proc. respondentų teigė, kad gėjams ir lesbietėms neturėtų būti leidžiama tuoktis. Homoseksualių asmenų santuokai pritartų 10,9 proc. apklaustųjų, dar 9,7 proc. nežinojo, kaip atsakyti į tokį klausimą. Apklausa skelbiame žurnale „Valstybė“.

Pasak V.Gaidžio, tos pačios lyties asmenų partnerystei turbūt pritaria daugiau gyventojų nei santuokoms.

„Tiesiog kuo arčiau šeimos, tuo žmonės sunkiau įsivaizduoja. Šeima siejama su vaikais, neaišku, kaip tas atrodys. Partnerystė šiek tiek laisvesnis dalykas, aš manau, kad visai kitas būtų rezultatas“, – svarstė jis.

Sociologo teigimu, prieš kelerius metu Europos Sąjungos mastu vykdytos panašios apklausos rezultatai parodė, kad Lietuva yra tarp šalių, kur pritariančių homoseksualų santuokoms yra mažiausiai. Jis taip pat sakė, kad ta apklausa atskleidė didžiulius skirtumus tarp šalių. Tarp palankiausiai tokias santuokas vertinančių – Nyderlandų (čia už jas pasisakančių daugiausia – 82 proc.), Švedijos, Danijos, Belgijos gyventojai, mažiausiai palankūs – lietuviai, lenkai, graikai, Kipro gyventojai, latviai.

Lietuvos gėjų lygos (LGL) vadovas Vladimiras Simonko anksčiau yra sakęs, kad LGL kol kas nekovos nei už santuokas tarp tos pačios lyties asmenų, nei už galimybę tokioms poroms įsivaikinti vaikus. Tačiau, jo teigimu, partnerystės instituto nebuvimas Lietuvoje pažeidžia tam tikrų piliečių teises.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai