„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2020 04 10

Sostinės daugiabučių rajonuose savivaldybė pradeda įrenginėti žaliąsias saleles

Kai karantino varžtai pagaliau bus atlaisvinti, ne vieno Vilniaus rajono gyventojai ras naujų vietų atgaivinti kaimyniškiems santykiams – rangovai jau ruošiasi įrengti pirmuosius iš 100 skverų, suplanuotų pagal Vilniaus miesto savivaldybės projektą „Žaliosios salelės“. Apie tai skelbiama pranešime žiniasklaidai.
Sostinės daugiabučių rajonuose savivaldybė pradeda įrenginėti žaliąsias saleles
Sostinės daugiabučių rajonuose savivaldybė pradeda įrenginėti žaliąsias saleles / Vilniaus miesto savivaldybės nuotr.
Temos: 1 Vilnius

Projekto idėja – pasiūlyti daugiabučių gyventojams poilsio zonų arti namų, kad kiekvienas tokius mažuosius skverus atokvėpiui galėtų pasiekti lengvai ir greitai. Tai – toks pat daugiabučių namų aplinkos kokybės gerinimo projektas, kaip ir pastaraisiais metais visame mieste šimtais atnaujintos ar įrengtos vaikų žaidimų aikštelės. Tik šiuo atveju dėmesys skiriamas ieškantiems arčiau namų ramaus poilsio, stengiantis rasti lokacijų, patogių iškart kelių daugiabučių gyventojams.

„Nors Vilnius yra viena žaliausių Europos sostinių su savo parkais, miškais ir alėjomis, tačiau šios erdvės nemažai daliai gyventojų yra nutolusios ir sunkiau pasiekiamos, o juk žalio kampelio netoliese namų norisi kiekvienam. Todėl daugiabučių rajonuose pradedame kurti mini skverus – žaliąsias saleles, kurie bus ranka pasiekiami kvartalo gyventojams. Tokios žaliosios salelės, tikiuosi, ne tik atnaujins ir pagražins gyvenamąją aplinką, bet ir taps naujomis traukos vietomis, žaviais rajono akcentais“, – sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Įvairiais daugiamečiais augalais apželdintos maždaug aro ploto salelės bus skirtos ir norintiems pasišnekučiuoti, ir paskaityti ar pasvajoti. Jų patogumui korine danga išgrįstose erdvėse bus įrengta suoliukų, o užtenkant erdvės – ir daugiau mažosios architektūros elementų.

Siekiant optimizuoti šių sodelių sukūrimo procesą savivaldybės įmonės „Vilniaus planas“ architektai kartu su Vyriausiojo miesto architekto skyriaus Miestovaizdžio poskyriu parengė kelių kompozicinių variantų katalogą su siūlomų naudoti sudėtingos priežiūros nereikalaujančių augalų sąrašu, suoliukų ir kitos įrangos pavyzdžiais. Specialiai suformuotai darbo grupei drauge su seniūnijų atstovais parinkus geriausią konkrečioje teritorijoje vietą, pritaikomas ir tinkamiausias jai mažojo skvero variantas.

Projektuojant galvota pirmiausia apie tai, kad esant galimybei poilsio zonos būtų įrengiamos kuo atokiau nuo automobilių judėjimo ir stovėjimo vietų, pagyvintų labiau apleistas ar neišnaudotas kiemų erdves, prijungtų jau esamus želdinius. Įvertintos ir techninės galimybės – kad įrengti ir apželdinti žaliąsias saleles nesutrukdytų požeminių komunikacijų apsaugos zonos.

Parinkus pirmąsias 30 vietų Karoliniškėse, Viršuliškėse, Šeškinėje, Justiniškėse, jau rengiami žaliųjų salelių projektai.

Projekto rangovas, bendrovė „Grinda“, darbus pagal jau parengtus projektus Justiniškių, Karoliniškių, Viršuliškių seniūnijose pradės antroje balandžio pusėje.

Koronaviruso pandemijai šiek tiek pakoregavus projekto laiką, didesniųjų želdinių sodinimas įrengiant pirmąsias žaliąsias saleles bus atidedamas tinkamesniam laikui rudenį, kai medžių galimybės prigyti geresnės nei vėlyvą pavasarį.

Planuojama, kad per keletą metų sostinės daugiabučių rajonuose bus įrengta 100 tokių mažųjų skverų – žaliųjų salelių, kuriose vilniečiai galės atsikvėpti, o susitinkančių kaimynų pokalbiuose galbūt gims ir naujų jų gyvenamosios aplinkos gerinimo iniciatyvų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų