Kaip informavo savivaldybė, stiprinant darbą su rizikos grupėse esančiomis šeimomis, nuo gegužės planuojama stiprinti Vaiko teisių apsaugos skyrių.
„Skyriuje dirbs šeši nauji darbuotojai, kurie gavę policijos pranešimą dėl smurto artimoje aplinkoje atvyks į įvykio vietą ir spręs klausimą dėl nepilnamečių vaikų tolesnės priežiūros. Iki šiol policijai neretai kildavo sunkumų, nes jie tiesiog neturi tiek patirties ir žinių, kaip reikia elgtis su į pavojų šeimoje pakliuvusiais vaikais“, – sakė Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Lina Juškevičienė.
Anot pranešimo, po pastaraisiais metais pagarsėjusių vaikų nepriežiūros ir smurto atvejų šalyje, Vaiko teisių apsaugos skyrius gauna kelis kartus daugiau pranešimų apie netinkamą elgesį su vaikais. Pernai iš tokių šeimų į Krizių centrą, artimųjų priežiūrai ar profesionaliems globėjams perduotas 231 vaikas, 2015 metais – 208 vaikai.
Vien per šių metų pirmus tris mėnesius Vilniuje iš gyvybei ir sveikatai pavojingų sąlygų paimti 88 vaikai, iš jų 29 perduoti priežiūrai giminaičiams, socialiniams globėjams, kiti – į Krizių centrą.
„Paėmę vaiką iš jam nesaugios aplinkos visuomet pirmiausiai ieškome artimųjų, kurie galėtų pasirūpinti vaiku. Vilniaus mieste dirbantys socialiniai darbuotojai, pradėję darbą su šeima, surenka informaciją apie šeimos artimuosius, giminaičius, vaikui artimus asmenis, kurie, esant krizei šeimoje, galėtų nedelsiant pasirūpinti vaiku. Jeigu apie vaikui artimus žmones duomenų neturime,vaikai laikinai saugiai apgyvendinami Vilniaus miesto Krizių centre arba perduodami profesionaliems globėjams“, – sakė L.Juškevičienė.
Nuo kovo Vilniuje pradėjo veikti keturios globėjų tarnybos, teikiančios socialines, psichologines paslaugas vaikų globėjams, įtėviams, taip pat rengiančios būsimus globėjus, įtėvius. Pernai Vilniuje veikė viena tokia tarnyba.
Šiuo metu sostinėje parengta 11 profesionalių socialinių globėjų, jie vaiką pasirengę priimti bet kuriuo metu. Mieste atsiranda vis daugiau įtėvių bei globėjų – per 2015 metus jų buvo 83, o nuo 2016-ųjų pradžios iki dabar – 188. Šiemet planuojama parengti dar iki 160.
Sostinėje šiuo metu yra 400 be tėvų globos likusių vaikų, iš jų 213 gyvena bendruomeniniuose namuose, o ne institucinėse globos įstaigose.