Vilniaus Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Ilona Jurgutienė 15min patvirtino, kad buvo įregistruotas prašymas ir paskirta santuokos data – liepos 18 dieną, 10 val. ryte aukso žiedus Vilniaus pataisos namuose planavo sumainyti L.Kalinauskaitė ir D.Romanovičius.
Visgi, pasiteiravus pačios L.Kalinauskaitės apie šią santuoką, ji tikino, kad jokių vestuvių nebuvo ir nebus.
„Nedrįskite išleisti melagingo straipsnio, – rašė ji ir dar kartą pridūrė, kad su tuo žmogumi nėra ir nebus jokios santuokos. – Manau, geriau gražiuoju susitariam.“
Informavus L.Kalinauskaitę, kad straipsnis bet kokiu atveju pasirodys, ji ėmė grasinti teismais, taip pat parašė laišką į 15min redakcijos elektroninį paštą.
„Sveiki, man rašė jūsų portalo žurnalistas Vytenis Miškinis, dėl vestuvių, kurios neįvyko. Kadangi, man su juo neina susitarti, kad neišleistų straipsnio, rašau jums. Prašau jūsų neišleisti straipsnio, nes tai yra mano privatus gyvenimas ir be mano sutikimo jūs viešinti negalite. Ačiū už supratingumą“, – parašė ji.
Išgarsėjo prabilusi apie pareigūnų spaudimą
L.Kalinauskaitė išgarsėjo šių metų sausio mėnesį, kai portalui delfi davė interviu apie neva patirtą spaudimą. Ji pasakojo, kad KD Imuniteto tarnyba jai liepė užmegzti romaną su žymiais nusikaltėliais, o ji tą padaryti atsisakė.
„Aš atėjau dirbti apsaugoje ir priežiūroje, nuteistuosius ir suimtuosius saugoti, o ne užsiimti kažkokiomis veiklomis kaip susibendravimai, kažkokie galbūt flirtavimai, vien tam, kad ištraukčiau informacijos“, – portalui delfi metų pradžioje sakė buvusi Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo Saugumo valdymo skyriaus jaunesnioji specialistė Laura Kalinauskaitė.
Vieša jos išpažintimi patikėjo net teisingumo ministras, pasakoti savo istoriją ją kvietė įvairios televizijos. Galiausiai, kilus skandalui, darbą mergina paliko.
Po kelių mėnesių tarnybinį patikrinimą atlikęs KD Imuniteto skyrius pateikė kitokią įvykių versiją.
„Tarnybinio patikrinimo metu surinkti duomenys leidžia daryti išvadą, kad pataisos pareigūnė, pažeisdama draudimą palaikyti netarnybinius ryšius su suimtaisiais ir nuteistaisiais, 2018 metų birželio–gruodžio mėnesiais bendravo su suimtaisiais (vėliau nuteistaisiais), nuomojosi butą, priklausantį nuteistojo artimiesiems, taip pat nesiėmė priemonių užkirsti kelią nuteistųjų daromiems pažeidimams įkalinimo įstaigose.
Konstatuota, kad L.Kalinauskaitė pasikartojančiais tyčiniais ir aplaidžiais veiksmais (neveikimu) sulaužė 2018-06-14 duotą pataisos pareigūno priesaiką ir padarė šiurkštų tarnybinį nusižengimą, už kurį turėtų būti skiriama tarnybinė nuobauda – atleidimas iš tarnybos. Tačiau šios nuobaudos pareigūnė išvengė, nes jos atžvilgiu pradėjus tyrimą, savo noru išėjo iš darbo“, – kovo mėnesį paskelbė Kalėjimų departamentas.
Išrinktasis – samdomas žudikas
Su L.Kalinauskaite ketvirtadienį planavęs susituokti nuteistasis – su „Agurkinių“ grupuote siejamas Dmitrijus Romanovičius. Pirmos instancijos teismas jam yra skyręs 12 metų laisvės atėmimo bausmę.
Jis pripažintas kaltu, nes už sutartą 10 tūkst. eurų atlygį prieš aštuonerius metus nušovė verslininką Vidmantą Sadauską, 2009 m. bandžiusį kandidatuoti Lietuvos prezidento rinkimuose.
2011 metų kovo 4-osios, penktadienio, rytą iš namų su paaugle dukterimi išėjęs V.Sadauskas įlipo į mikroautobuso „Volkswagen Transporter“ kabiną, užkūrė variklį ir įjungė valytuvus.
Tuo metu pribėgęs vyras ėmė šaudyti iš pistoleto. V.Sadauskas sukniubo. Jo duktė, kuri buvo išsiruošusi į mokyklą, dar išjungė mašinos variklį.
Buvo paleisti mažiausiai septyni šūviai. Kelios kulkos pataikė V.Sadauskui į galvą ir krūtinę, todėl jis iškart mirė.
Incidentas įvyko katalikiškosios „Ąžuolo“ vidurinės mokyklos prieigose, kur V.Sadauskas palikdavo savo mašiną. Keli į mokyklą einantys mažamečiai tapo kraupaus išpuolio liudininkais.
D.Romanovičius teisme prisipažino, kad į verslininką mirtinus šūvius paleido būtent jis.