Mokymų programa skirta parengti instruktorius, kurie vėliau stiprins Lietuvos policijos pareigūnų valią, pajėgumus ir pasirengimą užtikrinti šalies vidaus saugumą, remti Lietuvos ir NATO sąjungininkų kariuomenę, vykdyti priemones ir veiksmus, užkertančius kelią visuomenės saugumui grėsmę keliantiems veiksmams.
Apmokant LPM instruktorius taip pat dalyvavo Viešojo saugumo tarnybos ir Radiacinės saugos centro instruktoriai. Parengus instruktorius žinios bus perteiktos Lietuvos policijos pareigūnams.
„Dalyvavę šiuose mokymuose LPM instruktoriai jau šiemet pradės įgyvendinti Programos mokymus policijos pareigūnams visoje Lietuvoje. Kituose etapuose policijos pareigūnai bus mokomi specialiosios taktikos reikalingos veikti mobilizacijos ir (ar) karo padėties sąlygomis.
Mokymai yra itin svarbūs šiuo laikotarpiu, kadangi kylant įvairioms su geopolitine situacija susijusioms grėsmėms Lietuvos policija taip pat turi ruoštis įgyvendinti ne tik kasdienines, bet ir įvairaus pobūdžio specialiąsias užduotis.“ – teigia LPM Profesinių įgūdžių valdybos šininkas Simonas Baltrušaitis.
Pagrindinis šių mokymų tikslas yra suteikti instruktoriams reikiamų žinių ir praktinių įgūdžių, reikalingų mokyti policijos pareigūnus veikti mobilizacijos ir (ar) karo padėties sąlygomis.
Programa bus įgyvendinama nuosekliai, pirmiausia parengiant LPM instruktorius. Jiems pateikiamas platesnis mokymų turinys ir akcentuojami instruktavimo metodai. Vėliau mokymai bus organizuojami reagavimo ir veiklos padalinių policijos pareigūnams. Lygiagrečiai bus rengiami taktinio, operatyvinio ir strateginio lygmens vadovai. Programoje numatyta 110 valandų teorinio ir praktinio mokymo. Numatyta programos trukmė vadovams – 123 valandos.
Mokymai orientuoti į tai, kad pareigūnai įgytų reikalingų žinių ir įgūdžių, kurie leistų jiems užtikrinti viešąją tvarką, reaguoti į galimus neramumus, suteikti pagalbą mobilizacijos ir (ar) karo atveju.
Mokymuose bus gilinamos žinios, kaip teikti pagalbą nukentėjusiems, evakuoti gyventojus, bendradarbiauti su kitomis tarnybomis, apsaugoti svarbius objektus: saugoti valstybės institucijas, infrastruktūrą ir kitus svarbius objektus nuo galimų išpuolių, bei bendradarbiaujant suteikti paramą Lietuvos kariuomenei, vykdyti užduotis, susijusias su šalies gynyba.
LPM instruktoriai mokėsi ilgojo automatinio šaunamojo ginklo valdymo, asmeninių apsaugos priemonių (šarvinių liemenių, šalmų, individualių apsaugos priemonių nuo cheminio, radiacinio, biologinio pavojaus) naudojimo pagrindų.
Vėlesniuose Programos įgyvendinimo etapuose planuojama parengti policijos pareigūnus šiose temose: judėjimo, išgyvenimo, orientavimosi, veikimo grupėje, koordinavimo, planavimo, atsitraukimo iš pavojingų zonų, apsaugos nuo sprogimų, kontrolės postų organizavimo, eismo reguliavimo užtikrinimo, svarbių objektų apsaugos, saugos organizavimo, rizikos vertinimo, sprendimų priėmimo, motyvavimo, bendravimo, streso valdymo, emocinės pusiausvyros išlaikymo ir pan.
Planuojamų mokymų temos yra glaudžiai susijusios viena su kita. Dėl to labai svarbu, kad policijos pareigūnai dalyvautų užsiėmimuose. Kvalifikacijos tobulinimo mokymų pažymėjimai bus išduodami tik tiems, kurie išpildys 80 proc. Programos turinio reikalavimų.