Departamentui radus vertėjus, kurie padeda specialistams susišnekėti su pabėgėliais tamilų kalba, šiuo metu vyksta prieglobsčio procedūroms būtinos pabėgėlių apklausos.
Tačiau vertėjams esą sudėtinga derinti bendradarbiavimą su Migracijos departamentu ir tiesioginius savo darbus, todėl gali užtrukti apklausos ir atitinkamai gali būti pratęstas sprendimo, ar suteikti pabėgėliams prieglobstį, priėmimo terminas.
„Per 3 mėnesius turime priimti sprendimą, bet yra galimybė pratęsti dar 3 mėnesiams, kadangi šios bylos tokios problematiškos ir dėl vertėjų, tai gali būti, kad bus ir pratęstos. Vertėjams tai papildoma veikla, jie turi dar ir tiesiogines veiklas, tad su jais susitarti irgi problematiška, kad jie mums pagelbėtų“, – kalbėjo G.Valiulis.
Pernai spalį pabėgėliai buvo sulaikyti Belgijoje, kur nustatyta, kad jie, pateikę suklastotus dokumentus, Šengeno vizas gavo Lietuvos konsulate Indijoje.
Kaip yra sakiusi departamento Prieglobsčio reikalų skyriaus vedėja Lucija Voišnis, per apklausas turi būti išaiškintos visos priežastys, kodėl Lietuvoje prašomasi prieglobsčio.
Anot jos, kadangi Lietuva yra atsakinga už vizų išdavimą pabėgėliams, jai automatiškai tenka nagrinėti ir prieglobsčio suteikimą, kurio Šri Lankos gyventojai prašėsi Belgijoje.
Prieglobsčio procedūros trunka 3 mėnesius, prireikus jos gali būti pratęstos tokiam pačiam laikotarpiui. Jei prieglobstis nesuteikiamas, sprendžiama dėl asmenų išsiuntimo iš šalies.
Į Lietuvą pargabenti pabėgėliai gyvens Pabradėje, kol bus ištirtos visos įvykio aplinkybės. Tai Lietuvai kainuos iki 10 tūkst. litų.