Lietuvos Respublikai prisiekė beveik penki šimtai jaunųjų karių, kuriems prisiekus suteiktas jaunesniojo eilinio laipsnis. Priesaikos tekstą skaityti ir visų prisiekiančiųjų karių vardu garbė bučiuoti Dragūnų bataliono kovinę vėliavą buvo suteikta Sunkiosios ginkluotės kuopos jaunesniajam eiliniui Dainiui Berui.
„Teisingumas, drąsa, garbė ir ištikimybė, tai svarbiausios vertybės, kurias tarnybos batalione metu linkiu išsiugdyti“, – sakė MPB „Žemaitija“ vadas pulkininkas Nerijus Stankevičius.
Sveikindamas prisiekusius karius ir jų artimuosius, Dragūnų bataliono vadas majoras Tomas Auželis priminė, kad kario priesaika – tai įsipareigojimas be išlygų ginti savo šalį.
Klaipėdos įgulos diakonas Nerijus Čapas, laimindamas jaunuosius karius, linkėjo jiems niekad nebūti drungnais, bet žingeidžiais, budriais ir pasirengusiais veikti, lenktyniaujančiais tarpusavio pagarba, ištikimybe ir pasiaukojimu.
Po priesaikos karių laukia tolimesni baziniai kario įgūdžių kursai, kuriuose, tarsi kariuomenės pradžiamokslyje, šauktiniai mokysis karinės taktikos, inžinerijos, topografijos, ryšių ir medicinos, susipažins su ginklais ir ryšio priemonėmis, taip pat atliks ir pirmuosius kovinius šūvius.
Nuolatinė privalomoji pradinė karo tarnyba – tai tokia privalomoji pradinė karo tarnyba, kurią nepertraukiamai 9 mėnesius atlikdamas karo prievolininkas įgyja pagrindinį karinį parengtumą, pasirengia veikti karinio vieneto sudėtyje. Į šią tarnybą šaukiami 18–23 metų (įskaitytinai) amžiaus vaikinai, neįgiję karinio parengtumo pagrindų, neatleisti nuo karo prievolės ir kuriems tarnyba nėra atidėta. Savanoriškai atlikti tarnybą gali 18–38 metų amžiaus vaikinai ir merginos. Įstatymai numato, kad tarnybos laikotarpiu kariai aprūpinami apranga, maistu ir tarnybine gyvenamąja patalpa, jiems mokamos privalomosios pradinės karo tarnybos kariams nustatytos išmokos buitinėms išlaidoms ir premijos, taikomos socialinės garantijos.