Buvęs Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovas ir diplomatas M.Laurinkus 15min.lt patvirtino, kad jeigu R.Paksas eis į rinkimus, jis kels savo kandidatūrą toje pat vienmandatėje apygardoje, kurioje ir „tvarkiečių“ vėliavnešys.
Ketvirtadienį Seimo nariai turėtų galutinai apsispręsti, ar apkaltos būdu pareigų netekusiam asmeniui drausti 4 metus kandidatuoti į Seimą. Pagal šiuo metu galiojančius įstatymus, apkalta kelią į parlamentą užkerta visam laikui.
Jeigu parlamentarai priims Seimo rinkimų įstatymo pakeitimus, kuriems jau yra pritarę po svarstymo, R.Paksas galės pradėti rengtis rinkimams. Prezidento posto jis neteko 2004 metų balandį, kai Konstitucinis Teismas pripažino, kad valstybės vadovas sulaužė priesaiką ir šiurkščiai pažeidė Konstituciją.
„Noriu su juo padiskutuoti“
„Būtinai tą darysiu (kandidatuos toje pat vienmandatėje apygardoje – aut.), jeigu jis eis į rinkimus. Koks mano motyvas? Labai paprastas: viešai noriu padiskutuoti apie labai svarbius dalykus, apie santykius su Rusija, ką jis galvoja kitais užsienio politikos klausimais“, – 15min.lt sakė M.Laurinkus.
Jis pridūrė nesąs garantuotas, jog R.Paksas tikrai dalyvaus rinkimuose, ir pabrėžė, kad jo pasiryžimas mesti iššūkį „tvarkiečių“ lyderiui yra rimtas.
Per praėjusius savivaldos rinkimus M.Laurinkus į Vilniaus miesto tarybą kandidatavo Krikščionių partijos sąraše.
M.Laurinkus yra kreipęsis į Tėvynės sąjungą – Lietuvos krikščionis demokratus, kad šie paaiškintų, koks jo statusas šioje partijoje. „Jokio atsakymo dar negavau“, – 15min.lt sakė jis.
M.Laurinkus neatsakė, su kokia politine jėga šturmuos Seimo rinkimus. „Šito nežinau, bet tikrai dalyvausiu“, – pridūrė jis.
Skandalas, kuris išvertė R.Paksą iš prezidento posto, prasidėjo 2003 metų spalį, kai tuomet VSD vadovavęs M.Laurinkus Generalinei prokuratūrai įteikė pažymą, kurioje teigiama, kad prezidentas yra priklausomas nuo tarptautinių nusikaltėlių.
Po kelių mėnesių jis paliko saugumo vadovo postą ir buvo paskirtas Lietuvos ambasadoriumi Ispanijoje, vėliau – ambasadoriumi Gruzijoje. Šių pareigų jis neteko 2009-ųjų gruodį, kai prezidentė Dalia Grybauskaitė nurodė atšaukti ambasadorių kaip netekusį jos pasitikėjimo.