Projektu „Dalintis gyvenimu“ 15min kviečia susipažinti su donorystės istorijomis ir diskutuoti, kalbėti organų donorystės klausimu.
Per pastarąjį penkmetį organų transplantacijų skaičius Lietuvoje smarkiai kito – 2015–2016 m. stebėtas donorystės pakilimas, o praėjusiais metais – vėl smukimas.
„Kiekvieno apsisprendimas gerbtinas, tačiau norisi, kad jis būtų paremtas žinioms, o ne mitais“, – sakė viena iš projekto „Dalinkis gyvenimu“ pašnekovių Austėja Šeputė. „Manau, jei būtų labiau dalijamasi donorystės istorijomis, sklaidomi mitai ir suteikiama daugiau tikros informacijos, tai keistų žmonių požiūrį. Svarbu, kad žmonės turėtų nuomonę šiuo klausimu ir – kokia ji bebūtų – dalintųsi ja su artimaisiais“, – pridūrė 28-erių mergina.
Po dviejų transplantacijų gyvenantis Arūnas Kunca tikina neabejojantis, kad artimojo mirties akimirką priimti donorystės sprendimą nelengva – tada persipina mirtis ir kažkieno gyvenimo viltis. „Bet koks esu dėkingas už tą galimybę gyventi“, – pabrėžė vyras, kurio krūtinėje jau 12 metų plaka dovanota širdis.
Šiuo metu žmonių, turinčių organų donorystės kortelę, Lietuvoje yra 27 433, pareiškusių valią, kad nesutinka, jog jų organai po mirties būtų panaudoti donorystei – 118.
Už pagalbą rengiant projektą „Dalintis gyvenimu“ dėkojame asociacijai „Gyvastis“.