„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
10 18 /13:42

Pareigūnai paskelbė žinią apie M.Navickienę, vyras paleistas už milžinišką sumą

Penktadienį surengtoje spaudos konferencijoje, kurioje pristatytas tyrimas dėl su „Foxpay“ susijusių asmenų tyrimo, pranešta, ar teisėsauga turi klausimų Seimo narei konservatorei Monikai Navickienei, kurios vyras Mindaugas Navickas buvo sulaikytas. Pareigūnai taip pat paskelbė, kuo įtariamas M.Navickas bei už kokią sumą jis paleistas į laisvę.

Taip pat skaitykite: Tyrime – ir „LitLab“, ir „Foxpay“: galėjo būti legalizuota per 17 mln. eurų, mokėti 100 tūkst. eurų siekiantys kyšiai

Klausimų M.Navickienei neturi

„Atliekamame ikiteisminiame tyrime mes poniai Monikai Navickienei jokių klausimų ar pretenzijų neturime“, – pasakė Specialiųjų tyrimų tarnybos direktoriaus pavaduotojas Jovitas Raškevičius.

Pareigūnai teigė, kad kol kas nėra jokio pagrindo ją apklausti.

Vyras paleistas už didžiulę sumą

M.Navickienės vyrui pareikšti įtarimai dėl papirkimo, pinigų plovimo ir didelės vertės turto neteisėto įsigijimo. Jis buvo sulaikytas, bet jau paleistas į laisvę.

Ikiteisminiam tyrimui vadovaujančio prokuroro nutarimu įtariamajam buvo paskirtos kelios kardomosios priemonės: 100 tūkst. eurų dydžio piniginis užstatas bei įpareigojimai neišvykti ir nebendrauti su nurodytais asmenimis. Įtariamasis šiuo metu jau yra paleistas iš laikino sulaikymo.

Didžiulis tyrimas

Teisėsaugos atstovai įvardijo, kad spalio 16 d. operacija atliekant tyrimą dėl „Foxpay“ ir susijusių įmonių pradėta nuo ankstyvo ryto, atliktos 32 kratos, atliktos kratos įtariamųjų namuose, įmonėse, jas vykdė iš viso 80 STT, FNTT ir policijos pareigūnų, į pagalbą pasitelkti ir policijos padaliniai, tarp jų – ir policijos antiteroristinės rinktinės „Aras“ pareigūnai.

15min montažas/Ieva Trinkūnaitė ir Vilhelmas Germanas
15min montažas/Ieva Trinkūnaitė ir Vilhelmas Germanas

Prokuratūra penktadienį pranešė, kad su finansinių technologijų įmone „Foxpay“ susijęs ikiteisminis tyrimas vyksta tiek dėl turtinių nusikaltimų, tiek dėl korupcijos.

Pareigūnai nuo pernai vykdė neįvardijamą skaičių su šiais asmenimis susijusių ikiteisminių tyrimų, tačiau šiemet rugsėjį jie buvo sujungti, sudarius jungtinę tyrimo grupę. Po to prasidėjo aktyvesni procesiniai veiksmai.

„Ikiteisminis tyrimas atliekamas pakankamai plačioje apimtyje“, – žurnalistams Vilniuje sakė Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vyriausiasis prokuroras Artūras Urbelis.

Pasak A.Urbelio, turtiniai nusikaltimai apima turto pasisavinimą, vagystes, sukčiavimą stambiu mastu, o korupciniai – papirkimą, kyšininkavimą, nusikalstamu būdu įgyto turto legalizavimą – tai yra pinigų plovimą. FNTT vadovas Rolandas Kiškis pripažino, kad byloje figūruoja ir nelegalūs azartiniai lošimai.

Per kratas surastas labai didelis kiekis grynųjų pinigų – iš kelių vietų paimta bendra suma yra 0,5 mln. eurų, taip pat paimta meno kūrinių, laikrodžių ir kito vertingo turto. Įtariama, kad įtariamieji juos pirko norėdami legalizuoti nusikalstamu būdu gautus pinigus.

Atliekant kratas taip rastos kriptopiniginės. Vykstant tyrimui apribota maždaug 3 mln. eurų vertės turto, bet suma gali augti.

„Tos informacijos yra be proto didelis kiekis“, – teigė FNTT Specialiųjų užduočių valdybos viršininkas Robertas Šadianecas.

Irmanto Gelūno / BNS nuotr./Mindaugas Navickas ir Monika Navickienė
Irmanto Gelūno / BNS nuotr./Mindaugas Navickas ir Monika Navickienė

Suimtas tik V.Germanas

Įtarimai dėl įvairių finansinių nusikaltimų pareikšti 7 asmenims, suėmimas tyrime skirtas tik Vilhelmui Germanui, kitiems skirti pasižadėjimai neišvykti, piniginiai užstatai. Ankstų trečiadienio rytą sulaikyta „Foxpay“ savininkė Ieva Trinkūnaitė paleista. Taip pat iš suėmimo paleistas ir Seimo narės M.Navickienės vyras M.Navickas.

Kalėjime dėl kitų nusikaltimų anksčiau sėdėjusiam V.Germanui suėmimas skirtas įtariant, kad jis gali slapstytis nuo teisingumo, gali trukdyti ikiteisminio tyrimo procesui ir gali daryti naujus nusikaltimus.

„Asmuo iš probacijos sąrašų buvo išbrauktas tik 2022 metų vasario mėnesį, teistas už sunkių nusikalstamų veikų padarymą, kurių senaties terminas yra penkeri metai. Akivaizdu, penkeri metai yra nesuėję, taigi, inkriminuojant analogiško pobūdžio nusikalstamas veikas, tarp jų ir sunkias, pagrįstai manoma, kad asmuo būdamas laisvėje gali daryti nusikalstamas veikas“, – kalbėjo A.Urbelis.

„Nereiškia, kad turime turėti informaciją, kad jis rengiasi arba kėsinasi daryti tokias veikas“, – pridūrė jis.

FNTT Specialiųjų užduočių valdybos viršininkas R.Šadianecas patvirtino, kad „jokiam juridiniam asmeniui pranešimas apie įtarimą nėra įteiktas“.

Teisėsaugos pareigūnai patvirtino, kad tyrime figūruoja I.Trinkūnaitės įmonės „Foxpay“, „iSun“, taip pat – M.Navicko įmonė „Litlab“, pastačiusi verslo centrą prie Vilniaus oro uosto.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau