STT: išeitinių mokėjimo tvarka gydymo įstaigose kelia korupcijos riziką

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) sako, kad nepakankamas išeitinių išmokų mokėjimo sveikatos priežiūros įstaigose dirbantiems asmenims teisinis reguliavimas gali mažinti skaidrumą ir patikimumą šioje srityje bei turėti įtakos galimų piktnaudžiavimo atvejų augimui.
Pinigai
Pinigai / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Tokią išvadą STT pateikė antikorupciniu požiūriu įvertinusi Sveikatos priežiūros įstaigų įstatymą.

Kaip ketvirtadienį informavo tarnyba, vertinimas atliktas atsižvelgus į viešojoje erdvėje keliamus klausimus dėl minimose įstaigose darbo santykius nutraukiantiems darbuotojams mokamų išeitinių išmokų.

Vertinimo metu nustatyta, jog dabartinis teisinis reglamentavimas nėra pakankamas, kadangi jame nėra numatyta išeitinių išmokų mokėjimo ribojimo sąlygų. Pasak STT, tai ypatingai aktualu vykstančios sveikatos priežiūros įstaigų tinklo pertvarkos metu.

Tarnybos nuomone, dėl to galimos tokios situacijos, kai tas pats asmuo, gavęs išeitinę išmoką, netrukus gali vėl įsidarbinti toje pačioje įstaigoje ir gauti darbo užmokestį.

STT atkreipia dėmesį į švietimo sektoriuje, valstybės tarnyboje ir privačiame sektoriuje galiojančią tvarką, kai išeitinių išmokų mokėjimas nutraukiamas ar jos grąžinamos tuo atveju, kai asmuo įsidarbina toje pačioje ar iš tų pačių finansavimo šaltinių išlaikomoje darbovietėje.

Tarnyba siūlo Sveikatos apsaugos ministerijai keisti įstatymą arba jame reglamentuoti nuostatas, kurios ribotų išeitinių mokėjimą šios srities darbuotojams.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų