Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2015 03 20

STT įvertino – konkurso į Nacionalinio vėžio instituto vadovus tvarka nebuvo skaidri

Konkurso į Nacionalinio vėžio instituto direktoriaus pareigas tvarka sudarė galimybę šią atranką surengti neskaidriai, teigia Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT).
Feliksas Jankevičius
Naujasis Nacionalinio vėžio instituto vadovas Feliksas Jankevičius / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„STT pareigūnai nustatė, kad teisinis reguliavimas sudaro galimybių neskaidriai organizuoti instituto vadovo rinkimų konkursą, kadangi jo vykdymo tvarka nėra pakankamai aiški ir nėra užtikrinamas komisijos ir ministro priimamų sprendimų objektyvumas, skaidrumas ir nešališkumas“, – rašoma penktadienį išplatintame STT pranešime.

Pareigūnų nuomone, skaidrumą mažina tai, kad vykdant konkursą nedalyvauja stebėtojai, nedaromi atrankos posėdžių garso ir vaizdo įrašai, pretendentams netaikoma šifrų sistema ir t.t.

Be to, komisijos veiklos ir priimamų sprendimų skaidrumą mažina švietimo ir mokslo ministrui suteikta teisė spręsti savo nuožiūra: paskyrus save komisijos pirmininku sudaryti komisiją, tvirtinti komisijos parengtus instituto direktoriaus pareigybės ir konkurso reikalavimus, nagrinėti skundus dėl paties patvirtintų ar jo vadovaujamos komisijos priimtų sprendimų.

STT pažymi, kad jokie teisės aktai nereglamentuoja komisijos narių kadencijų skaičiaus ir komisijos narių prievolės nusišalinti nuo komisijos nario pareigų galimo viešųjų ir privačiųjų interesų konflikto atveju.

Pateikusi savo vertinimą, STT paprašė Švietimo ir mokslo ministerijos per tris mėnesius informuoti, kaip atsižvelgta į antikorupcinio vertinimo išvadoje pateiktus pasiūlymus.

Praėjusią savaitę Nacionalinio vėžio instituto direktoriumi išrinktas Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų gydytojas, urologas, profesorius Feliksas Jankevičius.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Nacionalinis vėžio institutas
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Nacionalinis vėžio institutas

Pagal konkurso sąlygas, kandidatai privalėjo būti nepriekaištingos reputacijos, turėti biomedicinos mokslų srities medicinos krypties mokslo daktaro laipsnį, ne mažesnę kaip penkerių metų mokslinio darbo ir mokslo vadybos patirtį. Pretenduojantieji į direktoriaus pareigas taip pat turėjo būti dalyvavę tarptautinio lygio mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros projektuose bei turėti patirties onkologijos srities asmens sveikatos priežiūros veikloje.

Vyriausybė pernai liepos pradžioje nusprendė pervadinti Vilniaus universiteto Onkologijos institutą į Nacionalinį vėžio institutą ir pavedė instituto savininko teises bei pareigas įgyvendinti Švietimo ir mokslo ministerijai.

Beveik dvejus pastaruosius metus pertvarkomai įstaigai vadovavo profesorius Narimantas Evaldas Samalavičius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais