„Nenustatyta, kad projekte siūlomų nuostatų priėmimas tiesiogiai sudarytų sąlygas korupcijai, tačiau dalis projekto nuostatų gali būti ydingos antikorupciniu požiūriu, kadangi yra nesuderintos tarpusavyje, neatitinka teisės aktų, kurie turėtų būti taikomi įgyvendinant metropoliteno projektą, ir projekto nuostatos gali būti nevienodai taikomos ir aiškinamos“, – rašoma Seimui skirtoje STT išvadoje.
Už kovą su korupciniais nusikaltimais atsakinga teisėsaugos institucija pažymėjo, metropoliteno projektą įgyvendinti galėtų tik Lietuvos įmonė, o toks ribojimas, „galbūt neužtikrintų, kad projekto įgyvendinimo tikslai bus pasiekti visuomenei naudingiausiomis sąlygomis“.
STT taip pat atkreipė dėmesį, kad projekto įgyvendinimo bendrovei koncesiją numatoma suteikti be konkurso, įstatymo projekte neatskleidžiami strateginio investuotojo atrankos kriterijai.
Prezidentė Dalia Grybauskaitė vieną kartą yra vetavusi Metropoliteno koncesijos įstatymą. Prezidentės atstovai teigė, kad išskirtinių sąlygų nustatymas formuoja ydingą praktiką.
Įstatymo projekto autoriai sako, kad Vilniuje nusprendus tiesti metro, būtų atvertas kelias kelių milijardų litų vertės užsienio investicijoms.