„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2019 03 22

Studentas – apie KTU bendrabučius: „Mano dviračius rūsyje bandė suėsti žiurkės“

Studentas Jurgis (vardas pakeistas) jau dvejus metus gyvena 11-ajame Kauno technologijos universiteto (KTU) bendrabutyje Pašilės g. Vaikinas užsiima dviračių sportu, tad bendrabučio rūsyje, kaip ir keletas kitų studentų, laikė tris savo dviračius. Laikė tol, kol jų neapgadino žiurkės. Istorijai iškilus į viešumą, KTU vadovybė nutarė kompensuoti vaikino patirtus nuotolius.
KTU rūsyje palikti dviračiai
KTU rūsyje palikti dviračiai

„To nesitikėjau“, – teigė vaizdo įrašą iš rūsio 15min atsiuntęs Jurgis.

Dviračių rankenas ir sėdynes graužusią žiurkę jis užfiksavo kovo 18-ąją.

„Nesutarimai prasidėjo prieš maždaug metus, kai į mano kambarį atėjusios bendrabučių grupės atstovės uždraudė jame laikyti švarų, proginį dviratį. Jis buvo pakabintas ant tam specialiai pritaikytos pakabos, kuri pritvirtinta prie sienos. Nurodymų nepaisiau, nes nesupratau, kodėl negalima laikyti švaraus daikto, kuris nekelia jokių higieninių problemų, kambaryje, virš mano paties galvos. Taip viskas tęsėsi ir tęsėsi, kol galiausiai kažkam trūko kantrybė ir gavau įspėjimą už nurodymų nevykdymą. Susimokėjau 8 eurų baudą ir susitaikiau su mintimi, kad dviratį teks laikyti rūsyje, kuriame, kaip ir galvojau, yra pilna pavojų.

Tai buvo tik vienas iš mano trijų dviračių, esančių bendrabutyje, nes aktyviai užsiimu dviračių sportu, ir tas dviratis, kuris kabėjo kambaryje ant sienos, buvo „varžybinis“, kuris būna visada švarus ir pakankamai retai naudojamas, tačiau jo materialinė ir moralinė vertė didesnė negu visas bendrabučio kambarys“, – istoriją ėmė pasakoti Jurgis.

Žiurkės graužė rankenas

Trys jo dviračiai rūsyje stovėjo pastaruosius keturis mėnesius. Kovo 18 d. Jurgis nuėjo pasiimti savo dviratės transporto priemonės, tačiau rado ją apgadintą. Kas turto niokotojas? Žiurkės!

VIDEO: Studentas – apie KTU bendrabučius: „Mano dviračius rūsyje bandė suėsti žiurkės“

„Ta patalpa gali naudotis visi bendrabučio gyventojai, tačiau prieš pasiimdamas raktą nuo patalpos, turi pasirašyti pas budėtoją, kad prisiimi atsakomybę nieko nepavogti ir neapgraužti rankenų. Iki šiol jokių dviračių vagysčių ir apgadinimų nepasitaikė.

Žinoma, anoks čia baisus dalykas, aš pats, kaimietis, „pacų“ nebijau, tačiau kai kreipiausi į administraciją, jie patikino, kad nieko negali padaryti, tik pasistengs pabarstyti nuodų, ir pelės pačios „užsilenks“. Patarė nueiti į parduotuvę ir nusipirkti naujas rankenas bei sėdynes“, – stebėjosi vaikinas.

Piktina ir kaina

Jis nesuvokia, kaip toks didelis ir gerai žinomas universitetas negali susitvarkyti su savo bendrabučiais, kuriuose gyvena šimtai žmonių.

„Mano bendrabutis beveik visas užpildytas, nes jis – pigiausias ir stovi kone arčiausiai universiteto. Tačiau žodis „pigiausias“ labai juokingai skamba, nes į mėnesį tenka mokėti 60 eurų už sovietinės būklės kambarį. Žmonės, besimokantys profesinėje mokykloje Biržuose, turi naujai renovuotus bendrabučius. Negana to, jie už juos moka juokingas sumas: 5–15 eurų už mėnesį. Absurdas, kai kelia kainas už sovietinius palikimus, argumentuodami tuo, kad kiaušiniai „Maximoje“ pabrango.

Nenoriu verkti ar parodyti, kaip man sunku gyventi, tačiau noriu, kad pagaliau kažkas pradėtų judėti, nes KTU bendrabučių valdymo sistema yra tragiška – visi tik kaltina vieni kitus ir skundžiasi, kad pinigų nei renovacijoms, nei kitiems dalykams nėra, nes mes mat mokam ir taip per mažai“, – problemą pateikė studentas.

Žiurkių rūsyje jis matė bent tris. Buvo apgraužtos ir kitų studentų dviračių rankenos – iš viso apgadinti 6–7 toje pačioje patalpoje stovėję dviračiai.

Kompensavo nuostolius

KTU Bendrabučių grupės vadovė Indrė Karbauskienė patvirtino kovo 18-ąją gavusi šio studento skundą. Į jį, anot jos, reaguota nedelsiant.

„Apmaudu, kad studentas nesilaikė bendrabučių vidaus taisyklių ir dėl to nukentėjo. Jis, nepaisydamas bendrabučio administratorės raginimo, dviratį iš pradžių laikė savo kambaryje, ant sienos be leidimo pritvirtinęs specialius tam pritaikytus laikiklius, todėl jam buvo nurodyta laikyti dviratį specialioje dviračių laikymo patalpoje, kuri yra trečiame pastato aukšte. Deja, dėl patogumo studentas pasirinko ne patalpą 3 aukšte, o rūsį. Kadangi studentai šaltuoju metų laiku su dviračiais važinėja nedaug, niekas graužiko, kuris galimai pateko iš lauko, rūsyje nepastebėjo“, – patikino ji.

Universitetas studentui atlygins visą patirtą žalą.

Pasak I.Karbauskienės, kovo 19-ąją buvo priimtas sprendimas ir studentas informuotas, kad universitetas jam atlygins visą patirtą žalą. Universitetas turi sutartį su specializuota bendrove, kuri stebi ir naikina graužikus, tad po skundo minėta paslauga užsakyta papildomai.

„Norime informuoti ir kitus studentus, kurie laikė dviračius tam nepritaikytame rūsyje ir nukentėjo nuo graužikų, kad jiems žala taip pat bus atlyginta. Tam jie nedelsiant turėtų kreiptis į universiteto Bendrabučių grupę. Nuo šiol, siekiant išvengti panašių problemų, dviračius minėtame bendrabutyje bus galima laikyti tik tam skirtose patalpose“, – pabrėžė KTU atstovė.

Jurgio žiniomis, tiek 11-tame, tiek 10-tame bendrabutyje dviračių laikymo patalpos yra rūsyje. Kitą dieną vaikinas pranešė, kad bendrabučio administracija galiausiai sureagavo ir likvidavo visas problemos priežastis, tad pretenzijų nebeliko.

„Niekada anksčiau taip nėra buvę ir, tikiu, nepasikartos“, – teigė studentas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“