„Augantis Lietuvos ir JAV prekybos ir ekonominių santykių intensyvėjimas atveria plačias galimybes abiem šalims ir verslo atstovams. Vakarų demokratijoms patiriant didėjančius autoritarinių režimų iššūkius, įskaitant ir neteisėtas ekonominio spaudimo priemones, svarbu mūsų šalims keistis informacija, plėsti ir gilinti dvišalį ekonominį bendradarbiavimą“, – pranešime cituojama ministrė pirmininkė.
„Ypatingas prioritetas turi būti teikiamas šalims, turinčioms artimą teisinę sistemą, nuosavybės teisių apsaugą, vertinančioms žodžio laisvę “, – sakė ji.
Susitikimo metu buvo aptartos galimybės dėl JAV investicijų ir verslo ryšių skatinimo, bendradarbiavimas su JAV EXIM banku.
Lietuvos ir Kinijos santykiai pašlijo Vilniui leidus šalyje veikti Taivaniečių atstovybei, pavadinime naudojant salos vardą. Ekspertai sako, kad kinų kalba šios atstovybės pavadinimas skamba kaip Taivano atstovybė. Pekinas tame įžvelgia Taivano mėginimus veikti kaip nepriklausomai valstybei.
Pernai lapkritį Pekinas oficialiai pažemino diplomatinio atstovavimo lygį su Lietuva iki reikalų patikėtinių. Diplomatiniam konfliktui vystantis, Lietuvos verslininkai pranešė patyrę įvairių prekybos su Kinija apribojimų. Šalies politikai juos pavadino nepaskelbtomis sankcijomis.
Dėl to Europos Sąjunga praėjusią savaitę kreipėsi į Pasaulio prekybos organizaciją (PPO).
Premjerė su JAV Valstybės sekretoriaus pavaduotoju taip pat kalbėjosi apie saugumo situaciją Europoje. I.Šimonytė pabrėžė, kad destabilizuojantys Rusijos veiksmai, kariuomenės telkimas Baltarusijoje ir prie Ukrainos sienų kelia būtinybę sąjungininkams būti dar labiau susitelkusiems ir vieningiems.
Rusijai sutelkus prie Ukrainos sienos daugiau kaip 100 tūkst. karių ir karinės technikos, Vakarai vis labiau nerimauja, kad Europoje gali kilti didelis karinis konfliktas.