Kaip rašo BNS, prezidento patarėjas dėkojo už aktyvumą.
„Norisi padėkoti jums už aktyvumą. Jūs parodėte, jog lietuviai yra aktyvi tauta, jūs parodėte, kad savo nuomonę ir savo įsitikinimus jūs galite ginti rodydami tai, girdėdami tą poziciją iš valdžios, kuriai nepritariate, jūs netylite, jūs kalbate ir sakote. Tai pirmiausia ačiū jums už aktyvumą“, – į susirinkusiuosius kreipėsi P. Mačiulis.
Šie jo žodžiai buvo palydėti plojimais ir mušamais būgnais.
Prezidento patarėjas kalbėjo, kad Lietuvoje nuomonės išsiskiria daugeliu klausimų, tačiau nepaisant to, turime būti „kiek įmanoma labiau vieningi“ ir išlikti viena Lietuva, net ir girdėdami kitokias pozicijas.
Vis dėlto jis išreiškė nerimą dėl tik dabar Seimą pasiekusio Referendumo konstitucinio įstatymo.
„Tačiau tikrai yra daug nerimo ženklų dėl to, kas vyksta šiuo metu Lietuvoje. Pirmiausia aš noriu paminėti referendumo galimybę. Jūs turbūt žinote, kad tik šiandien Vyriausybė registravo Referendumo įstatymą ir tai reiškia, kad jeigu Seimas nespės priimti šio įstatymo iki liepos mėnesio, jūs, aš ir kiti Lietuvos piliečiai praranda savo pilietinę teisę į referendumą“, – kalbėjo jis.
„Pasigirsta daug nuomonių iš politikų, iš valdžios atstovų, kad klausti piliečių nuomonės – nereikia. Klausti nuomonės – reikia. Ar referendumu, ar apklausomis“, – kalbėjo politikas.
P.Mačiulis pabrėžė, kad negalima bijoti išsiskiriančių nuomonių. Šiuos žodžius palydėjo pritariantys šūksniai.
„Perduodu nuoširdžiausius linkėjimus nuo prezidento Gitano Nausėdos, kuris negali šiandien čia ateiti iki jūsų, nes šiuo metu dalyvauja paruošiamajame Europos Vadovų Tarybos pasitarime. (...) Jūs turbūt puikiai žinote, kad ir prezidentą iš Europos Vadovų Tarybos bando išstumti kai kurie politikai“, – kalbėjo prezidento patarėjas.
Perduodu nuoširdžiausius linkėjimus nuo prezidento Gitano Nausėdos, kuris negali šiandien čia ateiti iki jūsų.
Į tai minia ėmė skanduoti, jog to neleisianti. Vis dėlto P.Mačiulis teigė, kad tai irgi yra „kitokia nuomonė, kurią reikia išklausyti ir išgirsti“.
Nepaisant su Vilniaus miesto savivaldybe nesuderinto leidimo, nuo antradienio „maršininkai“ tris dienas renkasi prie Seimo, Vyriausybės ir Prezidentūros rūmų.
Didysis šeimos gynimo maršas, vykęs gegužės 17 dieną į sostinės Vingio parką sutraukė apie 10 tūkstančių žmonių.
Maršo dalyvius tąsyk pasveikino ir prezidentas Gitanas Nausėda.