Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2020 06 15

Su nekokia patirtimi Kauno ligoninės priimamajame susidūręs vilnietis: „Mane tiesiog ignoravo“

Lankydamasis Kaune vilnietis Vitalis patyrė kojos traumą. Skausmas neslopo, tad jis kreipėsi į Kauno klinikinės ligoninės priėmimo skyrių Laisvės al., tačiau ten susidūrė su atsainumu: niekas nepaklausė jo duomenų, tik liepė laukti. Kadangi laukimas užsitęsė, vilnietis nusprendė pagalbos ieškoti kitur. Kauno klinikinė ligoninė tikina, kad šiuo metu pas medikus eilėje išties tenka ilgiau palaukti.
Priėmimo skyrius
Priėmimo skyrius/ Asociatyvi nuotr. / Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

„Noriu pateikti pretenziją, nes moku mokesčius, o medicinos paslaugų negaunu. Lankydamas draugus Kaune, praėjusį ketvirtadienį patyriau kojos traumą. Likau savaitgaliui. Šeštadienį koją vis dar skaudėjo, ji buvo ištinusi, tad paskambinau į Kauno Raudonojo Kryžiaus ligoninės, veikiančios Laisvės alėjoje, registratūrą, papasakojau, kas nutiko. Man buvo patvirtinta, kad būsiu priimtas.

Atvykus iš pradžių mane bandė išvyti, po to liepė laukti prie kabineto. Paklausė, ar mokėsiu. Atsakiau, kad trauma įvyko mažiau nei prieš dvi paras, kad moku PSD. Nusistebėjau, kad turiu mokėti. Niekas nepasiteiravo nei mano vardo, nei kažkokių kitų duomenų, temperatūros taip pat nematavo, nors ir karantinas. Tik liepė laukti prie 158 kabineto“, – istoriją ėmė pasakoti Vitalis.

Anot jo, ligoninė buvo tuščia, tik prie 158 kabineto laukė trys pacientai (paauglys, lydimas tėvo, taip pat šlubuojantis, moteris, susiėmusi už galvos bei senyva moteris neįgaliojo vežimėlyje, lydima kito asmens). Visi į kabinetą buvo kviečiami pavardėmis. Netrukus prie laukimo proceso prisijungė dar du pacientai – jaunas vyras su sutvarstyta ranka ir dar vienas be jokių aiškiai matomų sužeidimų.

„Žmonės į gydytojo kabinetą ėjo ir ėjo. Juos visus priėmė, rodos, vienintelis ligoninėje dirbęs gydytojas, o mane ignoravo. Praėjo valanda, gal daugiau. Daugėjant pacientų, supratau, kad pagalbos nesulauksiu. Išvažiavau ieškoti privačios klinikos, kurioje apžiūrėtų mano koją. Deja, nesėkmingai. Galiausiai nusprendžiau kreiptis pirmadienį į šeimos gydytoją Vilniuje. O štai į šį Kauno ligoninės priėmimo skyrių kreipiausi antrą kartą gyvenime. Patirtis abu kartus buvo nekokia. Pateiksiu sąskaitą už medicinines išlaidas ir patirtą ignoravimą“, – teigė Vitalis.

Draugai jam papasakoję, kad, susimokėjus šiame priėmimo skyriuje, galima pas gydytoją patekti be eilės. Tuomet atliekami visi reikalingi tyrimai.

Dėl šio incidento 15min žurnalistė kreipėsi į Kauno klinikinės ligoninės komunikacijos specialistą Saulių Tvirbutą. Šis patikino, kad visuose ligoninės priimamuosiuose ir kituose įėjimuose į ligoninės patalpas temperatūra karantino laikotarpiu yra tikrinama. Skunde minimas traumatologijos punktas – ne išimtis.

„Per parą į Laisvės al. 17 veikiantį priimamąjį kreipiasi apie 100–150 pacientų. Visiems jiems suteikiama pagalba. Karantino laikotarpiu šiame padalinyje nenutrūkstamai teikiamos neatidėliotinos konsultacijos siuntimus turintiems pacientams. Jei atvykusio žmogaus sveikatos būklė akivaizdžiai neatitinka skubios pagalbos kriterijų ir jis neturi siuntimo konsultacijai, galėjo būti pasiūlyta palaukti eilėje prie paskirto gydytojo kabineto.

Šiuo laikotarpiu tenka palaukti eilėse pas medikus ilgiau, nes po kiekvieno vizito būtina vėdinti ir dezinfekuoti patalpas. Tenka tik apgailestauti, kad visi patyrė neigiamų emocijų: tiek atvykęs ir neturėjęs kantrybės palaukti žmogus, tiek registratūros darbuotojos, kurios, personalo teigimu, išgirdo pernelyg emocingai išreikštų kaltinimų“, – situaciją pakomentavo S.Tvirbutas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos