Buvo aptartos ES šalių narių derybos dėl duomenų apsaugos reformos, kurios tikslas – balansas tarp asmens teisių užtikrinimo ir ekonomikos augimo skatinimo reaguojant į globalizacijos ir informacinių technologijų plėtrą.
„Lietuva deda visas pastangas, kad derybose dėl duomenų apsaugos paketo būtų pasiekta esminė pažanga. Tačiau su duomenų apsaugos reforma susiję klausimai yra labai sudėtingi, šios reformos pasekmės bus ilgalaikės ir darys įtaką įvairioms veiklos sritims, todėl reikia elgtis atsargiai ir pasiūlymus nagrinėti atidžiai“, – sakė J.Bernatonis.
Abiejų šalių teisingumo ministrai kalbėjo apie ES Taryboje svarstomas teisėkūros priemones, kurios galėtų prisidėti prie ekonomikos skatinimo. Viena jų – instrumentas dėl bendros Europos pirkimo-pardavimo sutarčių teisės, kurio tikslas – pagerinti ES vidaus rinkos veikimą, sukuriant palankesnes sąlygas sudaryti tarpvalstybinius sandorius.
Šiuo metu tarp ES valstybių narių egzistuoja sutarčių teisės skirtumai, sukuriantys kliūčių prekiautojams ir vartotojams, norintiems vidaus rinkoje sudaryti tarpvalstybinės prekybos sandorius. Šalims pritarus šiam pasiūlymui, prekiautojams nebereikėtų prisitaikyti prie skirtingų nacionalinių sutarčių teisės sistemų, nes bendrąją Europos pirkimo-pardavimo sutarčių teisę pirkėjo ir pardavėjo susitarimu jie galėtų taikyti visiems ES viduje sudaromiems tarpvalstybiniams sandoriams.
Žiniasklaidai išplatintame pranešime rašoma, kad susitikimo metu diskutuota ir apie pasiūlymą dėl Europos sąskaitos blokavimo įsakymo, kuris palengvintų tarpvalstybinį skolų išieškojimą piliečiams ir įmonėms.
Ministrai kalbėjo ir apie iniciatyvą demokratijai, pamatinėms teisėms ir teisės viršenybei užtikrinti. Šią iniciatyvą iškėlusios 4 valstybės (tarp jų ir Suomija) siūlo nustatyti naują, efektyviai veikiantį mechanizmą, kuris leistų vertinti, kaip ES valstybės narės laikosi Europos pamatinių vertybių ir jas užtikrina.