„Skirtingų institucijų atstovus suburianti komisija padės koordinuoti nacionalinio saugumo reikšmę turinčių projektų įgyvendinimą, seks, jog šie būtų baigti laiku ir teiks tam būtinus siūlymus. Karinis mobilumas, priimančiosios šalies parama – tai prioritetinės sritys, kuriose bendradarbiaudami su mūsų NATO sąjungininkais, atsižvelgdami į esančius skubius poreikius, stipriname mūsų saugumą“, – sakė Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė.
Kaip priduria Vyriausybės kanclerė, tokio pobūdžio komisija 2021 m. buvo įkurta įgyvendinant fizinio barjero Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje statybas, kurios praėjusiais metais buvo pabaigtos laiku ir numatyto biudžeto rėmuose.
Karinio mobilumo transporto ir karinės infrastruktūros projektų priežiūros komisija svarstys transporto infrastruktūros projektų priskyrimo karinio mobilumo ir dvigubos paskirties (civilinėms ir karinėms reikmėms) transporto infrastruktūros, taip pat karinės infrastruktūros, reikalingos priimančiosios šalies paramai užtikrinti, klausimus.
Komisijai pirmininkaus Ministrė Pirmininkė, pavaduos – Vyriausybės kanclerė. Komisijos nariai – aplinkos, finansų, krašto apsaugos, susisiekimo, užsienio reikalų ministrai, jos darbe dalyvaus Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo viršininkas ir AB Lietuvos automobilių kelių direkcijos generalinis direktorius.
Komisiją techniškai aptarnaus Vyriausybės kanceliarija, Nacionalinis krizių valdymo centras.
Numatyta, kad esant poreikiui Komisija galės pasitelkti nepriklausomų ekspertų, valstybės ir savivaldybių institucijų, įstaigų, įmonių ir kitų organizacijų atstovus.