„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2021 11 15

Susidomėjimas medicininėmis kaukėmis vaistinėse išaugo net 4 kartus

Rugsėjį sparčiai didėjant sergamumui peršalimo ligomis ir COVID-19 bei gyventojams sugrįžus į švietimo įstaigas, poreikis medicininėms kaukėms vaistinėse išaugo, o iki lapkričio vidurio poreikis išliko stabilus. Praėjusią savaitę pasiūlius viešose uždarose vietose nešioti tik respiratorius ar medicinines kaukes, Lietuvos gyventojų susidomėjimas pastarąja apsaugos priemone išaugo, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Medicininė kaukė
Medicininė kaukė / „Camelia“ nuotr.

„Camelia“ vaistinių tinklas fiksuoja, kad jau praėjusį ketvirtadienį susidomėjimas kaukėmis išaugo daugiau nei 2 kartus, o penktadienį – apie 4 kartus. Savaitgalį didesnis susidomėjimas kaukėmis nei įprasta iki šiol, taip pat išliko.

Didesnis susidomėjimas respiratoriams nefiksuojamas, šiuo metu jų poreikis yra panašus kaip ir anksčiau.

„Kaukės daugumai tapo kasdiene priemone. Pastebime, kad kai kurie pacientai vis dažniau renkasi spalvotas medicinines kaukes – juodas, rausvas, violetines, vaikams renka mažesnes, specialiems jiems pagamintas, su žaismingais paveikslėliais“, – sako vaistininkas Rimvydas Blynas ir priduria, kad renkantis kaukes reikėtų atkreipti dėmesį į jų pakuotę: turi būti nurodyta, jog kaukės medicininės.

Kodėl svarbu kaukę nešioti taisyklingai ir kaip tai padaryti?

„Camelia“ vaistininkas Rimvydas Blynas pabrėžia, kad ypač svarbu kaukę ar respiratorių nešioti taisyklingai: kaukė ar respiratorius turi būti prigludę prie veido; spalvotoji kaukės pusė – išorėje; kaukė ar respiratorius turi dengti nosį, burną ir smakrą; viršutinė kaukės ar respiratoriaus dalis turi būti apspaudusi nosį.

Vaistininkas primena, kad medicininę kaukę reikia keisti bent kas 4 valandas arba tada, kai ji sudrėko ar išsipurvino. Respiratorių galima dėvėti ilgiau – iki 8 valandų arba keisti tada, kai jis sudrėko arba išsipurvino. „Labai svarbu prieš užsidedant ir nusiimant kaukę ar respiratorių nusiplauti arba bent jau dezinfekuoti rankas. Turime būti užtikrinti, kad nepernešime užkrato ant švarios kaukės, kurią nešiosime ant veido“, – pabrėžia R.Blynas.

Taip pat labai svarbu dėvint kaukę ar respiratorių, išorinės jų dalies neliesti rankomis, nes ant jų nusėda visi aplinkoje sutikti virusai, nuo kurių mes saugomės, tad taip juos galime pernešti ant kitų paviršių ir dėl to užsikrėsti.

Tiek medicininės kaukės, tiek vaistinėje randami respiratoriai yra vienkartiniai, tai reiškia, kad vieną panaudojus, juos reikėtų saugiai išmesti. „Labai dažna klaida, dėl kurios virusas gali sėkmingai plisti – pakartotinis vienkartinių COVID-19 apsaugos priemonių dėvėjimas. Jei nusiėmėte kaukę, išmeskite ją, o ne dėkite į kišenę ar rankinę kitam panaudojimui“, – pabrėžia vaistininkas.

„Kaukė yra viena iš pandemijos valdymo priemonių. Naudokime visas priemones, kurias tik galime. Ši yra pigi, paprasta ir pakankamai efektyvi. Labai svarbu daryti viską, kad pandemija kuo greičiau pasibaigtų“, – akcentuoja vaistininkas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų