2021 08 02

Sugrįžo lietuviška vasara: ką veikti Palangoje pilant lietui ir atvėsus orui?

Po kurį laiką varginusios kaitros į Lietuvą sugrįžo gaivūs orai. Pirmadienį daug kur pliaupė lietus, įdienojus temperatūra nesiekė 20 laipsnių. Panašiai ir Palangoje – čia per naktį iškrito daug kritulių, be to, tik popiet padangę nušvietė saulė. Artimiausios dienos, kaip rodo orų prognozės, bus panašios. Tai ką gi veikti didžiausiame šalies pajūrio kurorte?
Pirmadienis Palangoje
Pirmadienis Palangoje / Ernestos Čičiurkaitės / 15min nuotr.

Pasak Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos budinčios sinoptikės Teresės Kaunienės, pirmadienį Palangoje dar galima tikėtis lietaus.

Tačiau, kitaip nei šiąnakt, jis bus trumpalaikis. Tiesa, gali trinktelėti ir perkūnija.

„Vėjas nuo jūros, tai, aišku, kad vėsiau yra. Lietaus buvo smarkaus. Naktį prilijo nemažai – 29 mm. Klaipėdoje – 23 mm, tai visai rimtas, smarkus lietus“, – sakė ji.

Minimali temperatūra pirmadienį Palangoje siekė 16 laipsnių. Pavakarę termometro stulpelis pakilo nedaug – iki 20 laipsnių šilumos.

„Bet lietaus pobūdis keičiasi. To lietaus artimiausiomis dienomis, manau, kad bus. Rytoj dieną turėtų palyti ir perkūnija galima. Ir vėjas visą laiką nuo jūros, kada vakarų, šiek tiek pietvakarių sudedamoji, kada šiaurės vakarų – čia naktį labiausiai, apysmarkis vėjas“, – aiškino T.Kaunienė.

Antradienį ir trečiadienį, sinoptikės teigimu, vyraujanti temperatūra pajūryje turėtų būti apie 18-20 laipsnių šilumos.

„Visai nešalta, tai – lietuviška temperatūra“, – sakė ji.

Tiesa, nuo ketvirtadienio temperatūra turėtų kilti aukštyn. Prognozuojama, kad į savaitės pabaigą ji sieks apie 22-25 laipsnius šilumos.

„Panašu, kad vėjas suksis iš kontinento. Bet paskui ateis naujas ciklonas, vėl bus lietaus nemažai. Šita savaitė bendrai lietinga“, – apibrendrino T.Kaunienė.

Nuo bažnyčių iki muziejų

Palangos turizmo informacijos centras (TIC) turi pasiūlymų, ką kurorte veikti lietui lyjant.

Pirma, siūloma apsilankyti kultūriniuose renginiuose: koncertuose, spektakliuose.

Be to, Palangoje yra baseinas su sveikatingumo centru ir viešąja pirtimi.

Palanga – daugiakonfesis miestas.

Aplankykite Palangos Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčią, Šv. Jurgio koplyčią, ortodoksų Dievo Motinos Iveros bažnyčią, evangelikų liuteronų bažnyčią.

Beje, neogotikinė Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčia – aukščiausias Palangos pastatas, turintis apžvalgos bokštą, į kurį galima pakilti pasigrožėti miesto panorama, išvysti įspūdingo dydžio varpus, bokšto laikrodžio mechanizmą.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Palangos bažnyčia
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Palangos bažnyčia

Šventojoje galite apžiūrėti Švč. Mergelės Marijos Jūrų žvaigždės bažnyčią ir medinę koplyčią. Taip pat – Būtingės evangelikų liuteronų bažnyčią.

Grafų Tiškevičių rūmuose įsikūrusiame Gintaro muziejuje rasite unikalią gintaro ekspoziciją, supažindinančią su gintaro susidarymu, prekybos keliais, gavyba, apdirbimu, archeologiniais eksponatais, inkliuzų kolekcija.

Čia išvysite ir vieną didžiausių gintarų visame pasaulyje – Saulės akmenį.

Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr./Saulės akmuo – muziejaus pasididžiavimas
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr./Saulės akmuo – muziejaus pasididžiavimas

Pirmojo Palangos burmistro, lietuvybės žadintojo Jono Šliūpo muziejuje galima susipažinti su šio veikėjo gyvenimu ir darbais.

Išeivijos menininko Antano Mončio namuose-muziejuje – išvysti šio menininko darbus, dovanotus Palangai: skulptūras, piešinius, grafikos darbus, švilpius, kaukes, dienoraščio fragmentus, parodų plakatus.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Jono Šliūpo muziejus
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Jono Šliūpo muziejus

Kaip nurodoma Palangos TIC leidinyje, nedideliame Rezistencijos ir tremties muziejuje galima rasti informacijos ir apžiūrėti ekspoziciją apie istoriškai tragišką ir itin svarbų Lietuvos laikotarpį.

Kaip iš citrinos pasigaminti elektrą, pasidaryti plaukiojančią medūzą? Tai – iliuzijų name „Eureka“.

Gausybę geriausių žmogaus draugų – šunų – galite išvysti menininkų Vytauto ir Vidos Kusų sukauptoje ekspozicijoje Šunų muziejuje.

Be to, visada galima leistis į ekskursijas.

Palangos TIC organizuojamos ekskursijos

Pirmadieniais, 17:30 val. „Palangos vilos: paslaptys, legendos ir likimai“.

Geriausiai Palangą reprezentuoja ir daugiausiai apie ją papasakoti gali garsiosios vilos. Jų net kelios dešimtys, tad išsirinkę keliolika, turės galimybę pakeliauti ne tik gražiuoju kurortu, bet ir praeitimi (rinktis prie Palangos TIC, trukmė 2 val., kaina asmeniui 7 eurai).

Trečiadieniais, 9 val. kelionė autobusus „Nemuno delta“.

Ši ekskursija – tai nepakartojami įspūdžiai, potyriai, kvapai, skoniai, tai idealus poilsis natūralioje gamtoje. Jos metu aplankoma Dreverna, Ventės ragas, plaukiama laivu po Nemuno deltą, „lietuviškąją Venecija“ – Mingės kaimas, Rusnėje ragaujama žuvis (išvykimas nuo Palangos TIC, grįžimas 18 val. Kaina suaugusiam 45 eurai, vaikams 44 eurai).

Penktadieniais, 17:30 val. „Palanga: tobulas Tiškevičių verslo planas“.

Palangos kurortą grafai Tiškevičiai kūrė su meile – jų verslo planas buvo toks geras, kad tebeveikia iki šiol. Tad ekskursijoje bus leidžiamasi šio plano pėdsakais (renkamasi Palangos TIC, trukmė 2 val., kaina asmeniui 7 eurai).

Penktadieniais, 9 val. Neringa.

Šios ekskursijos metu aplankoma Juodkrantė, Raganų kalnas, kormoranų kolonija, Pilkosios arba Mirusios kopos, Nida (išvykimas nuo Palangos TIC, grįžimas apie 18 val. Kaina suaugusiam 40 eurų, vaikams 35 eurai).

Ekskursija pėsčiomis su knygų autore, keliautoja Gabriele Štaraite -antradienį, rugpjūčio 3 d., 17 val. „Palangos žmonės: paprasti ir žymūs gyventojai bei keli poilsiautojai“.

Ši ekskursija tiems, kas jau žino Palangos istoriją, bet nori geriau pažinti vietos gyventojus ir kai kuriuos beveik tokiais tapusius poilsiautojus (renkamasi 17 val. prie Jūratės ir Kastyčio skulptūros šalia Jūros tilto, trukmė 2 val., kaina asmeniui 15 eurų).

Rugpjūčio 20 d. 18 val., rugpjūčio 21 d. 17 val. „Pažink Palangą. Kurorto gimimas ir dabartis“.

Pasivaikščiojimas po Palangą stebint kaip kito jos istorinės vietos, ką atnešė nauji laikai (renkamasi Vytauto gatvėje ant tilto per Rąžę, prie Jono Basanavičiaus paminklo, trukmė 2 val., kaina asmeniui 15 eurų).

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Birutės kalnas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Birutės kalnas

Rugpjūčio 22 d. 11 val. „Palangos Birutės parko ir Tiškevičių rūmų paslaptys“.

Birutės parką Palangoje žino visi, tačiau ar žinote, kaip jis buvo kuriamas, kokias paslaptis slepia jo takai, skulptūros ir čia vaikščiojusių žmonių prisiminimai? (renkamasi prie Birutės parko vartų Vytauto g., trukmė 2 val., kaina asmeniui 15 eurų).


Ši Lietuvos miestų lankymo kampanija pavadinta „Graži mūsų Lietuva“ – iniciatyva, kuria skatiname atrasti ir pažinti Lietuvą, t. y. jos savitumą, nematytas vietas, išskirtines asmenybes bei bendruomenes aktyviai prisidedančias prie visuomenės gerovės.

Daugiau unikalių istorijų skaitykite 15min projekte „Vasarojam Lietuvoj!“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų