Vaizdas sukrėtė
Per pietus vietos gyventojai kreipėsi į Krakių seniūniją ir papasakojo apie pamatytą baisų vaizdą.
„Žmonės man paskambino ir pranešė, kad ant elektros stulpo kabo du mirtinai nutrenkti gandrai. Nedelsdamas nuvykau į jų nurodytą vietą – kiek toliau už Pašušvio kaimo.
Informacija pasitvirtino – ant aukštos įtampo laidų kabėjo du negyvi paukščiai.
Apie situaciją informavau Bendrąjį pagalbos centrą telefonu 112 “, – paaiškino Krakių seniūnas Ernestas Barčas.
Atvyko elektrikai
Bendrasis pagalbos centras apie incidentą informavo bendrovę ESO. Specialistai su specialia technika atvyko į nurodytą vietą. Pasikėlę į viršų elektrikai negyvus paukščius nukėlė.
Elektrikų darbą stebėjo ir vietos gyventojai. Žmonės sakė, kad nors Pašušvyje ir yra gandralizdis, tačiau žuvo ne jų kaime gyvenantys paukščiai.
Vis dėlto kraupus vaizdas sukrėtė kaimo gyventojus.
Žūsta daug
Lietuvos nacionaliniu paukščiu laikomo baltojo gandro įprastinė gyvenimo trukmė – iki 30 metų. Tačiau net apie 70 procentų šių paukščių, ypač jaunų, žūsta nutrenkti elektros srovės, atsitūpę ant aukštos įtampos perdavimo linijų atramų.
Kuria saugesnę aplinką
Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) prisideda prie saugesnės aplinkos gandrams.
Kiekvieną rudenį ir ankstyvą pavasarį išlydėjus ir laukiant sugrįžtančių gandrų, pavojingiausiose vietose – ant elektros linijų atramų – sukrauti gandralizdžiai yra perkeliami.
Ant atramų tvirtinami specialūs metaliniai stovai, ant kurių paukščiai vėliau vėl suka savo lizdus. Tokios lizdavietės saugios ne tik aplinkiniams, bet ir patiems paukščiams.
Ragina žmones
ESO ragina visuomenę atsakingai žiūrėti į paukščių apsaugą – nekurdinti gandrų ant elektros stulpų. Gandrų labui, taip pat prašo gyventojų ar savivaldos pagalbos bei visų rūpestingų žmonių įsitraukimo, randant ir padedant gandrams įsikurti natūraliose perimvietėse – medžiuose, o ne ant elektros tinklo atramų.