Prieš jos startą ministerija skelbė, kad tai pirma platforma Lietuvoje, kurioje bus galima rinktis norimus mokymus ir gauti 500 eurų finansavimą – jis skirtas penkeriems metams. Taip pat platforma bus atvira visiems mokymų teikėjams.
Programą pristatęs švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas teigė, kad panašios platformos veikia Prancūzijoje, Nyderlanduose, Singapūre.
„Suprantame, kad vis dar pasitaiko galvojančių, kad baigiau mokyklą, vėliau – profesinę ar aukštąją mokyklą, įgijau kvalifikaciją, ir su mokymusi viskas baigta. Dalis į mokymus atsigręžia tik tada, kai netenka darbo ir turi persikvalifikuoti“, – kalbėjo G. Jakštas.
„Šiuolaikiniame pasaulyje mokytis turime visada“, – pridūrė jis.
Į valstybės paramą gali pretenduoti visi dirbantys Lietuvos gyventojai nuo 18 iki 65 metų, turintys aukštąjį arba profesinį išsilavinimą. Iki antradienio platformoje užsiregistravo 185 žmonės.
Šiuo metu siūlomos 49 skirtingos mokymo programas, jas siūlo 15 paslaugų teikėjų. Ministerija pabrėžia, kad programų sąrašas nėra baigtinis, kviečia prie platformos prisijungti ir naujus paslaugų teikėjus.
Viceministrės Agnės Kudarauskienės teigimu, iki šiol Lietuvoje nebuvo vienos sistemos, kur būtų sutelkti mokymų teikėjai, norintys mokytis suaugusieji ir valstybės finansavimas.
„Kai atsiranda vieninga sistema, valstybės finansavimas, atsiranda kokybės standartas“, – sakė A. Kudarauskienė.
Jos teigimu, mokymų kokybė bus užtikrinama trimis etapais. Pirmiausia, mokymų teikėjas užsiregistruoja sistemoje ir jo siūlomus mokymus įvertina ekspertai. Jį įvertinti galės ir kursą baigę žmonės. Be to, ketinama kursus įvertinti ir atsitiktiniu būdu ar gavus nusiskundimų iš vartotojų.
„Įdiegėme kokybės mechanizmą, bet suprasdami, kad tai yra neformalus mokymas, stengiamės, kad jis nebūtų pernelyg griežtas teikėjams“, – teigė A. Kudarauskienė.
Pasak G. Jakšto, nors kursuose prioritetas teikiamas skaitmeniniams įgūdžiams gerinti, „Kursuok.lt“ siūlys ir, pavyzdžiui, kalbų mokymąsi, kūrybiškumo, pilietiškumo, rinkodaros, verslo ir administravimo programas.
Ministro teigimu, finansavimas šiai programai yra ribotas – kol kas numatyti 66 mln. eurų, tad norintieji gauti valstybės paramą turėtų paskubėti.
„Kviečiu visus nedelsti, registruotis, nes finansavimas yra ribotas. (....) Kad neliktumėte už borto, kviečiu visus registruotis ir pasinaudoti šia unikalia galimybe“, – antradienį per spaudos konferenciją kalbėjo G. Jakštas.
Ministro teigimu, norintieji mokytis tą gali daryti ir už savo lėšas.
A. Kudarauskienės teigimu, kursų kainos svyruoja nuo dešimties iki daugiau nei 500 eurų.
Nors šiuo metu valstybės parama gali pasinaudoti tik dirbantys gyventojai, anot A. Kudarauskienės, po kelių mėnesių platforma galės naudotis ir Užimtumo tarnybos klientai. Pasak viceministrės, šių metų pabaigoje platformoje turėtų atsirasti ir konsultavimo paslauga, kuria galės naudotis dėl kursų neapsisprendę žmonės.
ŠMSM taip pat kartu su Ekonomikos ir inovacijų ministerija ieško būdo, kaip darbdavys į žmogaus sąskaitą galėtų pervesti atitinkamą sumą mokymuisi „Kursuok.lt“ platformoje.