Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Sumaniusi investuoti per internetinę investavimo platformą, moteris neteko 50 tūkst. eurų

Sumaniusi investuoti per internetinę investavimo platformą, per keturis mėnesius moteris neteko 50 tūkst. eurų ir kreipėsi į policiją.
Pinigai
Pinigai / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Kaip pranešė Policijos departamentas, pirmadienį, 10.48 val., į Kauno rajono policijos komisariatą kreipėsi 53 metų moteris.

Ji pareiškė, kad nuo pernai rugsėjo 21 dienos nenustatyti asmenys per internetinę investavimo platformą iš jos išviliojo 50 tūkst. eurų.

Dėl sukčiavimo pradėtas ikiteisminis tyrimas. 

Tas, kas apgaule savo ar kitų naudai įgijo svetimą turtą ar turtinę teisę, išvengė turtinės prievolės arba ją panaikino, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.

Pernai „Spinter tyrimų” atlikta reprezentatyvi Lietuvos gyventojų apklausa parodė, kad trečdalis šalies gyventojų susidūrė su telefoniniais sukčiais.

Kitas populiarus finansinio sukčiavimo būdas – prisidengimas įvairiomis investavimo schemomis. Atpažinti tokį lėšų išviliojimo būdą teko beveik kas trečiam apklausos dalyviui (29 proc.), tačiau pastebima, kad su tokiomis schemomis dažniau susiduria vyrai (34 proc.) ir aukštesnio išsilavinimo respondentai (30 proc.).

„Pagrindinis tokio sukčiavimo tikslas yra įtikinti žmogų, kad jis pervestų pinigus į neegzistuojančią investicijų bendrovę. Atpažinti, kad tokia bendrovė neegzistuoja, galima iš pačio jos puslapio ir pateikiamų „savininkų“ vardų – dažniausiai puslapis bus labai primityvus, nekokybiškai sukurtas, o nurodyti kontaktai – išgalvoti“, – yra sakęs Medicinos banko Pinigų plovimo ir sukčiavimo prevencijos departamento direktorius Petras Gotautas. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos