Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2012 06 26

Sumanymas: Klaipėdos autobusų parkas veš ne tik keleivius, bet ir atliekas

Netikėtai užklumpanti žiema, nevalytos gatvės ir dideli įkainiai privertė praėjusią žiemą Klaipėdos savivaldybę svarstyti turėti savo įmonę, kuri teiktų bent dalį komunalinių paslaugų – valytų miestą ar vežtų atliekas. Svarstoma, kad imtis tokių darbų galėtų jau veikianti savivaldybės įmonės „Klaipėdos autobusų parkas“, ji turi visą infrastruktūrą, administraciją, tad investicijų prireiktų gerokai mažiau nei kuriant naują bendrovę.
Klaipėdos autobusai
Klaipėdos autobusų parkas / Egidijaus Jankausko/15min nuotr.

Antradienį autobusų parke viešėjęs Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas su įmonės vadove Jelizaveta Daugininkiene aptarė galimybę teikti papildomas paslaugas.

Pasak mero, pradžioje įmonė kaip komunalinių paslaugų teikėja galėtų užimti dešimt procentų rinkos. Tokia praktika taikoma ir kitose Europos šalyse. Rezultato tikimasi paprasto – tai atpigintų komunalinių paslaugų įkainius.

„Pati idėja kilo kalbant apie atliekų tvarkymo, vežimo įkainius, kurie gula ant miestiečių pečių. Pradedant mintį rutulioti toliau, bandoma žiūrėti, kuriuo keliu einant šį sprendimą būtų galima optimaliai realizuoti. Žvilgsnis nukrypo į savo įmones. Autobusų parkas, kaip įmonė, veikianti pakankamai gerai, Lietuvos panašių įmonių kontekte yra viena geriausiai dirbančių. Išnaudojant turimą bazę, jos potencialą, jos patirtis, būtų optimali, jei būtų apsispręsta kurti tokią komunalines paslaugas teikiančią įmonę, ar tai būtų atliekų vežimas, ar miesto valymas“, – sakė V. Grubliauskas.

Pasak mero, kol kas galutinis sprendimas nėra priimtas, tačiau tam ir siekiama bendrauti su vadovais, sužinoti jų poziciją.

Siūlymas sudomino

„Klaipėdos autobusų parko“ vadovė Jelizaveta Daugininkienė beveik neabejoja bendrovės galimybėmis išpildyti šį savivaldybės sumanymą. Šiuo metu bendrovė atlieka analizę ir skaičiavimus, kokių investicijų reiktų.

Vokietijos mieste Liubeke į vieną bloką sujungtos keturios įmonės, teikiančios vandens, šilumos ir kitas paslaugas.

„Visiškai galime teikti šią paslaugą, turime visą infrastruktūrą, techninę bazę, tai būtų pigiau miestui. Ko reiktų – technikos ir specialistų. Administravimas nedidės, nes skyrių viršininkų nereikės. Kol kas paslaugos kainos nežinau. Vertiname, kokia turi būti struktūra, būtinos išlaidos, kiek technika kainuoja, nauja ar dėvėta, daug klausimų reikia įvertinti skaičiuojant tarifą. Jei mums bus suteikta teisė, mes tai darysime“, – sakė J.Daugininkienė.

Pasak moters, Europos praktika rodo, kad komunalines paslaugas teikiančių skirtingų savivaldybės įmonių sugretinimas yra labai veiksmingas.

Anot jos, užimti dešimt procentų rinkos neprireiktų didelių investicijų, tam pakaktų įsigyti porą specialių mašinų.

J.Daugininkienė įsitikinusi, kad toks savivaldybės žingsnis būtų veiksmingas – jis sudrausmintų kitus rinkos dalyvius, nes šie žinotų, kad ir be jų yra kam vykdyti paslaugas. Be to, jei savivaldybės įmonės teikiama paslauga būtų gerokai pigesnė, bendrovė galėtų įsigyti ir daugiau reikiamos technikos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai