Suomijos gynybos modelis – pavyzdys Lietuvai, sako D. Šakalienė

Krašto apsaugos ministrė Dovilė Šakalienė Suomijoje taikomą visuotinės gynybos modelį vadina pavyzdžiu Lietuvai.
Dovilė Šakalienė
Dovilė Šakalienė / Patricija Adamovič / BNS

„Suomija ruošiasi gintis nuo didelio intensyvumo pilno masto invazijos. Jų visuotinės gynybos koncepcija – pavyzdys mums, siekiantiems agresijos atveju neįleisti priešo į savo teritoriją (...). Dirbsime kartu ir remsimės suomių patirtimi kurdami Lietuvą, galinčią kovoti ir laimėti šiandien“, – ministerijos pranešime ketvirtadienį sakė D. Šakalienė.

Lietuvos gynybos ministrė šiuos klausimus aptarė su Suomijos gynybos ministru Antti Hakkanenu (Anti Hekenenu) ir parlamento Gynybos komiteto pirmininku Jukka Kopra (Juka Kopra).

Anot KAM, dauguma pilnamečių Suomijos vyrų nuo 18 iki 60 metų amžiaus yra aktyvioje tarnyboje, rezerve, arba pagalbiniame rezerve.

Kiekvienais metais Suomijos kariuomenė apmoko maždaug 22 tūkst. naujų karių, iš kurių apie tūkstantį – moterys.

Ministrė su Suomijos pareigūnais taip pat aptarė Europos gynybos pajėgumų stiprinimo, finansavimo didinimo ir transatlantinio ryšio klausimus. Be to, buvo aptarta JAV buvimo regione svarba siekiant užtikrinti efektyvų Rusijos atgrasymą bei parama Ukrainai.

Šiaurės Baltijos šalys yra sutarusios treniruoti ir reikiama technika aprūpinti brigados dydžio vienetą Ukrainoje, kartu su Ukraina vystyti gynybos pramonę, paramos formas nuolat pritaikyti prie kariaujančios šalies poreikių.

Vizito metu ministrė taip pat susitiko su specialiąją amuniciją gaminančios Skandinavijos gynybos pramonės milžinės NAMMO viceprezidentu, apsilankė Suomijos Jėgerių brigadoje, kur iš arčiau susipažino su šalies rezervo rengimo procesu.

Į vizitą Suomijoje D. Šakalienė vyko Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos gynybos ministrams antradienį paskelbus apie ketinimus pasitraukti iš priešpėstines minas draudžiančios Otavos konvencijos. Tam dar turės pritarti šalių parlamentai.

Pasitraukimą iš minėtos konvencijos svarsto ir Suomija.

Visos Europos Sąjungos šalys yra Otavos konvencijos narės, o Kinija, Rusija, JAV, Indija ir Pakistanas nėra prie jos prisijungusios.

Lietuva Otavos konvenciją ratifikavo 2003 metais.

Šalis neseniai pasitraukė ir iš tarptautinės konvencijos, draudžiančios kasetinius šaudmenis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
LEA kviečia seną katilą keisti nauju šilumos siurbliu. Pasinaudojus skiriamomis dotacijomis galima sutaupyti net iki 90 proc. šilumos siurblio kainos
Reklama
6 Juodkalnijos perlai – kurį kurortą rinksitės jūs?
Reklama
Geras regėjimas be akinių ir kontaktinių lęšių – tik 699 Eur abiems akims, operaciją atliekant Vilniaus klinikoje „Naujas regėjimas“
Reklama
Gyvenimas ant upės kranto – Nemuno vingyje iškilo 38 sklypų kvartalas „Druskininkų slėnis“