Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2020 12 22

Supyko dėl nelygybės: kodėl vieni šauktiniai grįš Kalėdoms namo, o kiti – ne?

Į 15min redakciją kreipėsi viena iš šauktinių mamų, kuri įžvelgia neteisybę. Jos žiniomis, kai kurie kariai per šventes išleidžiami namo, o kiti – ne. Be to, turi likti kareivinėse. Kodėl sąlygos kariams šauktiniams nevienodos?
Karių priesaika
Kariai / T.Tumalovičiaus/kalbantifotografija.lt nuotr.

Laišką apie nevienodas sąlygas karo prievolininkams mama 15min atsiuntė pirmadienį.

„Vieni kareiviai šauktiniai yra paleidžiami iš dalinių namo Kalėdoms, o kiti nusprendė nepaleisti. Mes niekaip nesuprantame, kodėl jie ne visi lygus. Koks skirtumas, kiek jie ištarnavo – du mėnesius ar mažiau, mes manome, kad Kalėdos juk visiems vienodos. Mes prašome jų – tegul paleidžia visus arba nė vieno“, – dėstė pilietė ir piktinosi dėl „tokios neteisybės“.

Tikisi stebuklo

Gyventoja vylėsi, jog jos sūnus, atliekantis karo tarnybą, šventėms į namus visgi sugrįš.

„Sako, Kalėdos – stebuklų metas. Mes norime šio stebuklo“, – nurodė ji.

15min kreipėsi į Krašto apsaugos savanorių pajėgų atstovą. Atsakymus šia tema antradienį žiniasklaidai išplatino Krašto apsaugos ministerijos Strateginės komunikacijos ir viešųjų ryšių departamentas.

Departamentas nurodė, kad Lietuvos kariuomenė į atostogas paleidžia tik dalį nuolatinės privalomosios karo tarnybos (NPPKT) karių. Į atostogas jie bus išleisti gruodžio 23 dieną.

„Nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariams du kartus per tarnybos metus suteikia po 7 kalendorines dienas atostogų, įskaitant kelionės dienas.

NPPKT kariams atostogos suteikiamos jiems ištarnavus ne mažiau nei du mėnesius kariuomenės padalinyje.

Atsižvelgiant į įvairų karių pašaukimo į tarnybą grafiką, dalis karių lieka kareivinėse, o kiti vyksta į namus“, – rašoma pranešime žiniasklaidai.

Grįžtant neturėtų susidurti su sunkumais

Apie tai, kad dalis karių išeis atostogų, yra informuota Lietuvos policija ir Lietuvos kariuomenės Karo policija, nurodė departamentas.

„Kariai turės nustatytos formos dokumentus, todėl problemų dėl judėjimo tarp savivaldybių grįžtant į namus ar vykstant atgal į karinį dalinį jiems kilti neturėtų.

Atostogų metu kariams galios tie patys karantino reikalavimai, kaip ir kitiems Lietuvos Respublikos piliečiams“, – teigia KAM.

Išleidžiamus karius planuojama instruktuoti dėl privalomų ir rekomenduojamų saugos priemonių laikymosi, pagal galimybes aprūpinti asmeninėmis apsaugos priemonėmis.

„Kariai iš tarnybos vietos ir atgal galės vykti nuosavu automobiliu, o viename automobilyje galės važiuoti tik tarnaujantys tame pačiame dalinyje.

Karius pasiimti iš tarnybos vietos ir parvežti atgal galės šeimos nariai. Lietuvos kariuomenė, neturintiems galimybės grįžti patiems, suteiks transportą kariams grįžti į namus“, – nurodo KAM ir pažymi, jog karių artimieji, turintys klausimų dėl kelionių, turi susisiekti su savo artimuoju kariu arba daliniu, kuriame jis tarnauja.

Kitus atostogų išleis vėliau

Planuojama, kad su kitais NPPKT kariais, kurie liks kareivinėse, bus ir profesinės karo tarnybos kariai, toliau vyks karinis rengimas.

„Siekiant suteikti progą pailsėti visiems kariams, kitų švenčių proga bus planuojama išleisti ir tuos, kurie nebuvo išleisti dabar“, – priduriama pranešime.

O tų NPPKT karių, kurie grįš iš atostogų, lauks sveikatos patikrinimas greitaisiais COVID-19 antigeno testais.

„Gavę teigiamą atsakymą, kariai (-ės) bus izoliuojami ir testuojami molekuliniu PGR testu.

Taip pat visiems grįžusiems kariams bus matuojama temperatūra, jie bus apklausiami dėl ūminiam susirgimui būdingų simptomų.

Jiems bus taikoma 14 dienų izoliacija nuo dalinyje likusių karių“, – paaiškino KAM.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos